Готовність України до лютих морозів: експерт пояснив, чи загрожують українцям масові відключення світла

Читать на русском

Графіки відключень можуть тривати декілька годин, вони вже існують і доведені до кожного обленерго

Читать на русском
В Україні знов можуть вимикати світло
В Україні вже є графіки відключень світла на випадок морозів

Графіки відключень можуть тривати декілька годин, вони вже існують і доведені до кожного обленерго

В Україні на фоні очікуваного похолодання до -20ºС можуть бути відключення світла та опалення. Графіки відключень вже існують, вони доведені до кожного обленерго і є на сайтах обленерго. При цьому відключення можуть тривати декілька годин.

Такий експертний висновок щодо можливих відключень електроенергії у зв'язку з передбачуваними морозами на Україні зробив директор енергетичних програм "Разумков Центру" Володимир Омельченко в ефірі телемарафону.

У своєму виступі він наголосив, що низькі температури є серйозним випробуванням для енергетичної системи країни. Він також зазначив, що попри зусилля українських енергетиків підготуватися до зими, деякі енергоблоки залишаються в аварійному стані через минулорічні обстріли з боку російських сил.

"Ми можемо імпортувати достатні обсяги, але все рівно в деякі пікові години у країні може відчуватися непокритий дефіцит. Тому не виключено, що можуть бути задіяні планові відключення. Але вони якщо і будуть задіяні, то це не значить, що вони будуть тотальними. Це будуть вибіркові планові відключення в окремі години пікових навантажень", - пояснює Володимир Омельченко.

Омельченко прогнозує, що під час похолодання може виникнути дефіцит потужності від 2 гігават і більше, який можна компенсувати імпортом електроенергії. Він наголосив, що хоча планові відключення не виключені, вони, ймовірно, будуть вибірковими та обмежені лише певними годинами пікового навантаження. При цьому він зауважив, що графіки відключень вже розроблені та розповсюджені серед обленерго. Якщо вони і будуть активовані, це не означає, що вони будуть загальними.

"Я не думаю, що відключення будуть масштабні - можливо по 2-3 години", - додав Омельченко.

За його словами, існує ймовірність уникнути відключень повністю. Але такий план дій стане можливим, якщо вдасться забезпечити достатній імпорт електроенергії.

Як зігрітися, коли в будинку немає світла і тепла

Коли в будинку немає світла та тепла, особливо під час похолодання до -20, що очікується вже найближчими днями, важливо швидко прийняти заходи для зігріву та забезпечення безпеки. Ось деякі корисні поради:

  1. Одяг: надягайте теплий одяг та шарфи, щоб зберегти тепло. Використовуйте кілька шарів одягу для більш ефективного утримання тепла.

  2. Спальник і ковдра: оберіть теплий спальник та ковдру для збереження тепла.

  3. Кімната: закривайте штори та заслінки, щоб утримати тепло в приміщенні. Утеплюйте двері та вікна теплоізоляційними матеріалами. Збирайтеся разом з тваринами в одному приміщенні для концентрації тепла.

  4. Свічки: свічки можуть виділяти трохи тепла. Забезпечте їх безпечне використання, уникаючи пожежі.

  5. Ізоляція: закривайте двері та вентиляційні отвори, щоб утримати тепло.

  6. Теплі напої та їжа: пиття теплих напоїв може допомогти утримати тіло в теплі. Споживання гарячої їжі також може зігріти.

  7. Екстренні заходи: якщо можливо, використовуйте портативні обігрівачі або тепловентилятори. Важливо уникати використання вогню всередині приміщення без належного вентиляції, оскільки це може призвести до отруєння чадним газом.

При цьому безпека завжди повинна бути на першому місці. Якщо у вас немає світла та тепла, а ситуація стає критичною, важливо шукати допомогу, йти до найближчих пунктів незламності (які на Київщині будуть працювати цілодобово) та повідомляти про своє місцезнаходження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.