У 2023 році окупантам буде важче влаштувати блекаут, ніж у 2022: Україна підготувалася до ударів по енергосистемі - CNN

Читать на русском

Як Україна готова до можливих блекаутів

Читать на русском
У CNN розповіли, наскільки Україна готова до важкої зими
Блекаут

Як Україна готова до можливих блекаутів

Українці готуються до можливих блекаутів через російські обстріли. Проте чимало експертів вважає, що окупантам тепер буде складніше нашкодити нашій енергосистемі, якщо порівнювати з минулим роком. Стало відомо, які є ризики зимових блекаутів у нашій країні.

Про це розповіли у виданні CNN. Зазначається, що зараз Україна має вже потужнішу систему протиповітряної оборони, аніж минулого року. При цьому весь рік енергетики готувалися до відновлення ударів з боку ворога.     

Заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький назвав саме обмежені можливості української протиповітряної оборони однією з причин, чому Росія змогла легко вразити енергетичну мережу минулого року. Тепер, вважає він, окупантам буде набагато складніше досягнути їхньої мети. На думку Скібіцького, окупанти можуть спробувати застосувати комбінацію ракетної зброї та атакувати БПЛА. Тобто, це вже не будуть такі примітивні удари, як торік. Проте досягти цілей ворогу буде значно важче. 

При цьому українські енергетики влітку провели відновлення об'єктів, а також запаслися резервним обладнанням. Крім того, навколо електростанцій уже встановили оборону. За словами генерального директора ДТЕК Максима Тимченка, цієї зими українські енергетики мають більше досвіду. 

Навколо багатьох станцій встановили фізичні бар'єри. Це мішки з піском, скріплені металевими клітками, що в теорії має захистити від уламків ракет та дронів-камікадзе. За словами представників Укренерго, компанія також підготувала резерви обладнання, навчила ремонтні бригади та диспетчерів для ліквідації наслідків можливих атак та створила резервні ланцюги електрозабезпечення споживачів. 

"Наша мета — зробити російські ракетні атаки та атаки безпілотників настільки неефективними, що ворог відмовиться від цієї ідеї. Звичайно, ключовим елементом для захисту енергетичної інфраструктури є протиповітряна оборона", - підкреслив голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький.

Як готуватися до блекаута?

Раніше інструктор з виживання Сергій Білоус поділився з українцями порадами щодо ймовірних блекаутів. За словами експерта, в першу чергу варто придбати ліхтарики та запасні батарейки для них: так ви не залишитеся без освітлення. Крім того, в будинку повинен бути запас їжі: це, зокрема, каші швидкого приготування та різні консерви. Не варто забувати й про павербанки для заряду гаджетів, гігієнічні засоби, запас технічної та питної води. Водночас слід підготуватися й до відсутності опалення. 

"Під час блекауту батареї – холодні, а, зважаючи, на те, що вже осінь, і далі температура все падатиме, у багатоквартирних будинках буде, м'яко кажучи, не дуже комфортно. Тому треба утеплити двері, вікна та балкони у квартирі. Це можна зробити за допомогою теплоощадної плівки, ущільнювачів для вікон, пінополіетилена або скотча", - радить Сергій Білоус. 

Також раніше коментували тему блекаутів у Міністерстві енергетики. Урядовці зауважили, що наразі в Україні не планують відключень світла. Цієї зими, підкреслили у відомстві, працюватимуть усі блоки АЕС, розташовані на підконтрольній території України. Однак експерти зауважили, що блекаути можливі у випадку масованих ворожих обстрілів. При цьому електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для забезпечення потреб споживачів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.