У метро Києва чоловік не зупинився на вимогу поліцейського, зав'язалась бійка - на чию сторону став суд

Читать на русском

При затриманні громадянин огризався та хапався за форму оперативника

Читать на русском
Метро
Суд став на сторону чоловіка, який не зупинився на вимогу поліцейського

При затриманні громадянин огризався та хапався за форму оперативника

На станції метро "Харківська" киянин проігнорував вимогу поліцейського зупинитися та показати документи. Він почав тікати, а при затримання огризався та зірвав нагрудний жетон. У суді громадянин заперечив свою вину.  

Як йдеться у постанові Дарницького районного суду Києва, чоловік перебуваючи у вестибюлі станції метро "Харківська" не зупинився на вимогу поліцейського. Він також не пред'явив документи, що посвідчують його особу та почав тікати. При затриманні громадянин огризався та хапався за форму оперативника. Своїми діями вчинив правопорушення передбачене ст. 185 КУпАП.

На судовому засіданні чоловік заперечував свою вину. Він пояснив, що поспішаючи на роботу зайшов до станції метро "Харківська" та на вході бачив поліцейського, який спілкувався з іншою людиною, при цьому той виставив руку вперед, але ніяких вимог до нього не висував. Спускаючись по сходинах його наздогнав оперативник, зав'язалась бійка, при цьому він висловлювався нецензурно.

З рапорту інспектора конвойної служби вбачається, що поліцейський підійшов до чоловіка, який пройшов турнікет станції метро "Харківська", представився, на що той відштовхнув його та почав бігти у сторону платформи. Наздогнавши правопорушника оперативник попросив показати документи та запросив до кімнати поліції, на що він категорично відмовився при цьому поводився зухвало, кидався в бійку, зірвав нагрудний жетон. Для припинення цих дій застосували фізичну силу.

Камери відеоспостереження не зафіксували події. На спростування пояснень чоловік показав, що коли останній проходив повз нього він розмовляв з іншою особою та підняв руку торкнувшись його, але той пройшов не зупинившись.

Однак зазначений документ та пояснення поліцейського неможливо вважати об'єктивним доказом у справі. Оскільки вони складені особою, яка є представником суб'єкта владних повноважень, і, у цьому випадку, виконує відповідні функції нагляду за дотриманням правил щодо громадського порядку.

Пояснення працівників метро суд також вважає не належними, оскільки вони не містять свідчень про те, що поліцейський висловив розпорядження чи вимогу вчинити дії. Відповідно їх не приймають до уваги. Інших доказів на підтвердження обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, не надали.

"Суддею не встановлений факт вчинення чоловіком інкримінованого йому адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, оскільки жодних доказів, які б вказували на те, що він вчинив злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, як то, пояснень свідків чи очевидців правопорушення, відеофіксації порушення, не надано", - наголосили у суді. 

Провадження у справі про адміністративне правопорушення у відношенні чоловіка закрили. Адже у його діях відсутній склад правопорушення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.