У метро Києва поліцейські причепилися до жінки, бо у неї не було паспорта з собою - яким було рішення суду

Читать на русском

Жінка зайшла до метро, щоб добратися до станції Майдан Незалежності, але її зупинили поліцейські

Читать на русском
Метро
Жінка не показала паспорт у метро Києва, а лише документ у додатку "Дія"

Жінка зайшла до метро, щоб добратися до станції Майдан Незалежності, але її зупинили поліцейські

У метро Києва поліцейські зупинили жінку, яка показала документ, що посвідчує особу в додатку "Дія". Цього виявилось замало, бо потрібен був паспорт. За її словами, він знаходився у Державній міграційній службі, куди вона направлялась.  

Як йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва, у квітні 2022 року жінка зайшла до метро, щоб добратися до станції Майдан Незалежності. Вона показала поліцейському документ у застосунку "Дія" та повідомила, що йде до Державної міграційної служби за домовленістю. Він відпихнув її та сказав, що не пропустить, поки не продемонструє паспорт.

Жінка повторно пояснила, що паспорту у неї немає, оскільки його забрали уповноважені особи Державної міграційної служби для термінового оновлення даних та для верифікації. Також зазначила, що наприкінці березня 2022 року відбувся збій у системі, тож їй не змогли надати будь-яких документів, в тому числі довідок. Поліцейський почав її штовхати і припирати до стінки метро в присутності великої кількості перехожих. Далі він запалив цигарку і почав пускати їй дим в обличчя. Поряд стояло два молодики-поліціянти, які сміялись як з цього. У неї відібрали насильно телефон, одягнули кайданки. Пізніше один з оперативників почав кричати, що зловив диверсанта. 

Згодом жінку в кайданках відвели у кімнату при метро для огляду її документів. Вона написала скаргу та зателефонувала на 103 для надання собі медичної допомоги. На її виклик ніхто не прибув.

Паспорт з оновленими і верифікованими даними вона забрала в Державній міграційній службі. Також жінка дісталася до найближчої клініки, де зафіксували підвищення тиску, сліди від кайданок та призначили лікування.

Представниця від Головного управління національної поліції у Києві на судовому засіданні просила відмовити в позові. Вказувала, що службова перевірка не підтвердила порушень прав жінки працівниками поліції. Складання адмінпротоколу не є підставою для стягнення моральної та матеріальної шкоди, оскільки відсутній причинно-наслідковий зв'язок.

 Рішення суду

Позов жінки до Державної казначейської служби України, головного управління національної поліції у Києві про відшкодування матеріальної та моральної шкоди задовольнили частково. З Державної казначейської служби України на її користь стягнуть моральну шкоду в сумі 5 тисяч гривень, матеріальну шкоду в розмірі 200 гривень.

"Суд прийшов до висновку про наявність спричиненій позивачці незаконними діями працівників управління поліції в метрополітені ГУНП у Києві моральної шкоди, розмір такої шкоди визначили у сумі 5 тисяч гривень відшкодування яких підлягає шляхом коштів державного бюджету", - наголосили у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.