У Meta представили новий генератор зображень: він тренувався на фото з Instagram та Facebook

Читать на русском

Для тренування моделі Emu використали понад 1,1 мільярда зображень з соцмереж

Читать на русском
Новий генератор зображень Emu
Це викликало занепокоєння користувачів у контексті захисту приватності

Для тренування моделі Emu використали понад 1,1 мільярда зображень з соцмереж

Корпорація Meta (до 2021 року - Facebook) нещодавно представила новий генератор зображень. Він отримав назву Emu. Повідомляється, що модель на основі штучного інтелекту (ШІ) використала понад 1,1 мільярда зображень із соцмереж Facebook та Instagram. 

Ці вражаючі результати непокоять захисників приватності, повідомляє видання ArsTechnica. Втім, у Meta стверджують, що всі фотографії, які були використані для навчання - публічні. 

Зазначимо, що сама корпорація позиціонує свій інструмент як "веселий та креативний". Це своєрідний спосіб створення контенту для користувачів у чатах. 

"Модель Emu від Meta використовує процес під назвою "налаштування якості", який порівнює "естетичне вирівнювання" подібних зображень, що відрізняє її від конкурентів", - пишуть оглядачі. 

При цьому компанія Meta наголошує, що виключила приватні повідомлення і пости з даних для навчання. Тобто усі фотографії знаходилися в публічному доступі. 

Проте ці заяви не заспокоїли захисників приватності в інтернеті. Окремі користувачі занепокоєні тим, що корпорація потенційно може зловживати величезним масивом даних, яким вона володіє. Meta критикують за те, що її політика в сфері privacy є далеко не ідеальною. Також висловлюються побоювання, що новий генератор зображень може стати "кошмаром для приватності даних", який чекає на юзерів.

Emu від Meta: що відомо

Нагадаємо, що Meta презентувала Emu ще в листопаді. Вона здатна створювати фото та відео майже будь-якого формату та змісту. Все залежить лише від фантазії користувача.

Анонс нового інструменту для генерації зображень на основі штучного інтелекту був зроблений на фоні постійних перевірок практики обробки даних Meta. Юзери висловлювали страх через те, що компанія може бути нездатною захистити їхню приватну інформацію.

"Оскільки Meta розширює межі розробки ШІ, питання про безпеку даних і конфіденційність користувачів, швидше за все, залишаться актуальними", - резюмують оглядачі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.