Що українці думають про штучний інтелект: бачать його переваги, проте бояться втратити професію

76% опитаних українців розуміють переваги штучного інтелекту

Що українці думають про штучний інтелект
Штучний інтелект

Абсолютна більшість українців (76%) розуміють переваги штучного інтелекту. Вони згодні з тим, що він має потенціал полегшити життя людства (73%).

Такими є результати опитування про ставлення українців до ШІ, проведеного компанією з маркетингових досліджень Kantar. Зазначається, що особи з доходом на особу 10 тис. грн (83%) та люди з вищою освітою (82%) виявили більший рівень розуміння переваг штучного інтелекту, ніж решта опитаних українців.

Що українці думають про штучний інтелект – результати опитування 1

Українці в цілому позитивно ставляться до штучного інтелекту, але також мають деякі побоювання щодо його розвитку. Приміром, 57% опитаних остерігаються того, що ШІ може призвести до втрати роботи та знецінення професій (22%), а також до так званого "повстання машин" чи агресії до людини (22%). При цьому, найчастіше українці стикаються з застосуванням ШІ в охоронних системах (42%), креативній індустрії (41%), банківських послугах (40%) та обслуговуванні клієнтів (40%).

Результати опитування Кantar
Результати опитування Кantar про штучний інтелект

За результатами опитування, українці вважають, що штучний інтелект має найбільший потенціал для застосування в оптимізації виробничих процесів (54%) та боротьбі з корупцією (51%). Особи з доходом на особу 10 тис. грн і більше та люди з вищою освітою частіше за інших опитаних вважають, що ШІ можна ефективно використовувати для оптимізації виробничих процесів (по 62%).

Результати опитування
Результати опитування про штучний інтелект в контексті боротьби з корупцією

 ЄС ухвалив перший у світі закон, який регулює використання ШІ

Європейський Союз прийняв революційне законодавство щодо регулювання штучного інтелекту, забороняючи, серед іншого, маніпулятивні системи соціального рейтингу та технології розпізнавання емоцій на робочому місці. Ця подія знаменує собою значний крок у глобальній гонці за регулювання штучного інтелекту, виділивши ЄС як засновника комплексного підходу до регулювання в цій сфері. Порівняно з іншими країнами, такими як Сполучені Штати, Велика Британія та Китай, ЄС був попереду, створивши керівні принципи, які могли б стати моделлю для регулювання штучного інтелекту в усьому світі.

Згідно з новими правилами, органи ринкового нагляду контролюватимуть моделі ШІ на національному рівні, а для координації діяльності в ЄС буде створено "Управління штучного інтелекту". Варто зазначити, що Офіс штучного інтелекту забезпечуватиме дотримання стандартів для моделей ШІ загального призначення та забезпечуватиме глобальні стандарти через незалежну групу наукових експертів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube