У мережі з’явилася нова шахрайська схема: обіцяють українцям гроші через фейкову "Дію"

Читать на русском

Зловмисники підробили шрифти порталу у графічних редакторах

Читать на русском
Шахраї в Україні
Шахраї вигадали нову схему. Колаж: Інформатор

Зловмисники підробили шрифти порталу у графічних редакторах

В Україні зловмисники придумали нову шахрайську схему. Втім, історія зовсім не нова – українцям знов обіцяють гроші “з повітря”. Для обману людей використовують підроблений інтерфейс порталу "Дія", зовнішньо схожий з оригіналом. 

Про це повідомляє “Стоп Фейк Дніпро” у Telegram. Шахраї заманюють сумою розміром 9500 грн.

Зазначається, що зловмисники створили фейкову сторінку українського порталу державних послуг, але назвали його DIA (замість “Дія”). Усі шрифти вони підробили у графічних редакторах.

Обіцяють українцям “легку” виплату 9500 грн. Для цього вони ще й додали заклик “Переходь та отримай!”. Деякі коментатори під дописом закликають навіть надаватися пін-коди своїх банківських карток, якщо “там попросять”, але робити цього не можна у жодному разі.

“Закликаємо всіх бути уважними, критично ставитися до будь-якої інформації, аналізувати. Ніколи та нікому, а особливо в інтернеті, не повідомляйте свої особисті дані, дані по картках (пін-коди, CVV, секретні питання). Орієнтуйтеся тільки на інформацію з офіційних каналів комунікації”, – наголосили у повідомленні.

Шахрайство в Україні

В Україні та Латвії одночасно затримали учасників шахрайського сall-центру, які виманювали гроші в громадян ЄС. Їх "офіс" знаходився в місті Кам’янське на Дніпропетровщині. Злочинцям вдалося викрасти майже 2 млн грн. Зазначається, що "працівники" центрів представлялися співробітниками правоохоронних органів та іноземних банківських установ, вводили потерпілих в оману та дізнавались конфіденційні дані їхніх банківських рахунків. Відомо про 14 потерпілих, в яких загалом викрали майже 2 млн грн. Всі потерпілі є громадянами Латвії.

Також в "Укрзалізниці" склали перелік основних схем, за якими працюють квиткові шахраї, та дали поради, як не стати їх жертвами. Там зазначили, що найрозповсюдженішими є чотири схеми. Одна з них, це коли "перекупник" купує квитки заздалегідь на своє ім'я, а потім його продає іншому пасажиру. Проте, як відмітили в організації, пасажирів у яких різне ім'я у квитку й документі на потяг не пускають.

Раніше Інформатор повідомляв, що у червні майже 26 тисяч клієнтів monobank або самі передали дані по картці шахраям, або зробили це під примусом. Масштаби злочинних схем щодо карток такі, що це має лікуватися як важке захворювання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.