У лютому частина заброньованих військовозобов’язаних може бути мобілізована: коли саме та чому

Термін дії бронювання закінчується у всіх військовозобовʼязаних вже 28 лютого

ТЦК, мобілізація, Олександр Федієнко
За словами нардепа Олександра Федієнка, ТЦК діють у межах закону

В Україні термін дії бронювання для всіх військовозобов’язаних завершується 28 лютого. Якщо підприємство більше не відповідає статусу критично важливого або не виконує необхідних критеріїв, його працівники автоматично втрачають право на бронювання. Про це повідомив Олександр Федієнко, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Оскільки такі військовозобов’язані перебувають на обліку, територіальні центри комплектування (ТЦК) мають законне право здійснити їх мобілізацію, зазначив він в коментарі Glavcom.ua. За словами нардепа, керівники ТЦК йдуть на зустріч підприємствам оборонної, зв’язкової та енергетичної галузей, надаючи їм час для повторного бронювання працівників.

Федієнко пояснив, що мобілізаційні завдання (МЗ) з бронювання військовозобов’язаних працівників визначаються, зокрема, для агропромислового сектора. Це включає планування обсягів виробництва продукції, необхідної для військових, з урахуванням потужностей підприємств.

Він додав, що обласні військові адміністрації формують такі завдання, виходячи з потреб Міністерства оборони та можливостей конкретних підприємств. Проте, останні перевірки показали, що деякі підприємства не відповідають встановленим критеріям, що призвело до втрати мобілізаційних завдань. Тим не менш, працівники цих підприємств залишалися заброньованими.

Федієнко нагадав, що бронювання працівників затверджується Міністерством економіки. Навіть у разі тимчасової втрати підприємством мобілізаційного завдання, статус бронювання працівників залишався чинним.

"Ситуація стає дедалі складнішою через необхідність балансувати між забезпеченням кадрами критично важливих підприємств та поповненням особового складу ЗСУ. Після 28 лютого частина заброньованих працівників може бути мобілізована. Тож варто вже зараз розглянути можливість вступу до військових підрозділів через механізм рекрутингу, що передбачено чинним законодавством", – наголосив нардеп.

Інцидент з мобілізацією заброньованого працівника на Миколаївщині

Він також згадав інцидент у Миколаївській області, коли працівника критично важливого підприємства мобілізували, нібито скасувавши його відстрочку. Згодом виявилося, що співробітники ТЦК не мають повноважень анулювати бронювання для військовозобов’язаних працівників критичних підприємств.

У документі, який опублікував депутат, зазначено, що під час перевірки військово-облікових даних одного з громадян у Тячівському ТЦК виявили відсутність інформації про його перебування на спеціальному військовому обліку. Це стало підставою для призову його на службу під час загальної мобілізації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube