Як повідомив Федієнко, демобілізувати заброньованого працівника неможливо і байдуже на те, що особа може мати особливе значення для критичної галузі
Територіальні центри комплектування на соціальної підтримки (ТЦК та СП) почали мобілізувати раніше заброньованих від мобілізації працівників. Такий випадок трапився у Миколаєві. Там до війська призвали чоловіка, який був заброньованим і мав відстрочку від призову. При цьому демобілізувати чоловіка у такому випадку неможливо.
Про те, що ТЦК в Україні почали мобілізувати заброньованих працівників, повідомив нардеп, член оборонного комітету Ради Олександр Федієнко. Він зазначив, що оприлюднив відповідь Миколаївського обласного ТЦК про те, чому військові мобілізували заброньованого чоловіка.
У свої відповіді ТЦК визнали, що викликають до себе заброньованих, "але посадовими особами, які здійснювали анулювання відстрочки від призову... не враховано факту бронювання зазначених працівників за підприємством, яке було визнано критичним важливим; а не виконавцем мобілізаційного завдання".
"Тобто, так тепер можна анулювати відстрочку працівникові критично важливого підприємства, навіть не звернувши уваги на те, що його було заброньовано", - коментує Федінеко.
І зазначає, що демобілізувати таку людину тепер неможливо.
У 2025 році українцям й надалі приходитимуть повістки. Документи надходитимуть поштою, їх вручатимуть працівники ТЦК. Залежно від того, яким чином військовозобов'язаному надходила повістка, чи була вона отримана, чи проігнорована, - відрізнятиметься й міра покарання за ігнорування документа. Санкції коливаються від штрафів до адміністративної та кримінальної відповідальності.
Повістка поштою. Якщо військовозобов'язаному документ прийшов через Укрпошту, а він його проігнорував - йому з 1 січня загрожуватиме штраф, розмір якого коливається від 17 до 25,5 тисяч грн. Розмір штрафу для юридичних осіб більший і становить 34-59 тис. грн. Дізнатися про наявність штрафу за неявку повістці можна як у "Дії", так і в Opendatabot. Штраф може зрости, якщо для його стягнення документи передали у виконавчу службу.
Бойова повістка. Якщо військовозобов'язаний пройшов військово-лікарську комісію (ВЛК), але не з'явився до ТЦК за так званою "бойовою" повісткою, покарання буде серйознішим. У такому випадку загрожує кримінальна відповідальність, що передбачає ув'язнення до 5 років в'язниці. Щоправда, суд може взяти до уваги обставини, чому військовозобов'язаний не прийшов до ТЦК, і пом'якшити покарання у вигляді умовного чи випробувального термінів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.