Сумарна заробітна плата начмеда та його дружини за 2023 рік становила майже 500 тисяч грн, втім подружжя змогло придбати низку об'єктів нерухомості. І все це - за одну добу
Начальник медичної служби Тернопільського обласного ТЦК та СП Олег Фаріон в один день раптово розбагатів. Протягом 5 липня минулого року він купив квартиру, будинок та п’ять земельних ділянок на кілька гектарів. При цьому, майже все це записав на свою дружину. Про це стало відомо водночас із затриманням начальника Тернопільського РТЦК, якого спіймали на хабарі, як повідомлялося 24 жовтня.
Про "посмішку долі" Олега Фаріона свідчать дані його декларації за 2023 рік. Згідно з документом, всього за один день, 5 липня 2023 року, його родина заволоділа нерухомістю та земельними ділянками.
Майже все майно, окрім 50% квартири, записане на дружину Олега Фаріона Роксолану Мірус-Фаріон. Йдеться про:
Варто зауважити, що в декларації, у графі "вартість" жодних даних не вказано. Немає інформації про отримання майна у спадщину, подарунок тощо.
Проте сумарна заробітна плата Олега Фаріона та його дружини за 2023 рік, що згідно з декларацією, становила трохи менше 500 тисяч грн, є недостатньою для таких значних придбань. Відомо, що до роботи у ВЛК, Олег Фаріон працював лікарем-психіатром у Кременецькій опорній лікарні. У декларації за 2022 рік у сім’ї Фаріон нерухомості взагалі не значилося.
Пізніше Фаріон став головою ВЛК при Кременецькому ТЦК та СП, а потім і начальником медичної служби Тернопільського обласного ТЦК та СП. Саме після призначення на цю посаду його дружина та він особисто в один і той самий день оформили купівлю земельних ділянок та об’єктів нерухомості.
21 жовтня ДБР затримало Тернопільського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Про це стало відомо 24 жовтня, коли йому повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років.
Військовослужбовець вимагав хабаря в чоловіка у вигляді талонів на одну тисячу літрів дизельного пального (еквівалентно 1,5 тисячі доларів). За це начальник РТЦК мав надати йому відстрочку від призову на військову службу. Чоловік, у якого вимагали хабар, займається агробізнесом та отримує зараз вищу освіту в одному із навчальних закладів Прикарпаття. Підприємець має законну підставу на отримання відстрочки.
Під час обшуків у автомобілі підозрюваного ДБР знайшли та вилучили 13 тисяч доларів США та 73 тисяч грн готівкою. Також провели обшук у службовому кабінеті військкома, де вилучили ще паливних карток на понад одну тисячу літрів дизеля та бензину.
З початку жовтня правоохоронці "накрили" посадовців МСЕК у різних регіонах України за корупцію та допомогу ухилянтам. Голова Служби безпеки України (СБУ) Василь Малюк повідомив, що отримали підозри 64 посадовців МСЕК. Окрім того, за ініціативою української спецслужби скасовано 4106 висновків про інвалідність, яку призначали на підставі фіктивних документів.
Зокрема, у Миколаєві викрили очільницю обласної МСЕК, в якої знайшли понад 450 тисяч доларів, колекцію ювелірних виробів і три незадекларовані квартири в Одесі, а син якої має громадянство РФ.
Найгучніший скандал був з очільницею Хмельницького МСЕК Тетяною Крупою. Під час обшуків слідчі знайшли таку кількість готівки у доларах, яку раніше ще не бачили. Гроші були у кожному куточку квартири, починаючи від шаф, завершуючи доверху набитими валютою шухлядами. У ході обшуків з вікна кабінету очільниці МСЕК навіть викинули дві сумки з доларами.
В результаті скандалів Центральну МСЕК планується ліквідувати. Про це 23 жовтня під час брифінгу щодо ліквідації медико-соціальних експертних комісій та виконання рішення РНБО України щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності заявив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.