У Львові вирішили створити агломерацію: які громади туди увійдуть

Читать на русском

Львівська агломерація стане майданчиком громад задля реалізації нових спільних проєктів

Читать на русском
Створено Львівську агломерацію
Меморандум відкритий для підписання іншими громадами агломерації

Львівська агломерація стане майданчиком громад задля реалізації нових спільних проєктів

У Львові, під час Форуму місцевого самоврядування, представники десяти громад підписали Меморандум про співпрацю та створення асоціації органів місцевого самоврядування "Львівська агломерація", подібної до створеної столичної агломерації. Зокрема, меморандум підписали Львів, Жовква, Городок, Великий Любінь, Новий Яричів, Зимна Вода, Жовтанці, Пустомити, Бібрка і Куликів. Меморандум -  відкритий. Інші громади, які виявлять бажання, зможуть доєднатися  в будь-який момент.

Львівська міська рада повідомляє, що асоціація стане платформою, що об’єднає громади задля реалізації спільних проєктів на взаємовигідних та рівноправних засадах. Також йдеться про можливість залучати на ці проєкти кошти європейських донорів. Стратегію розвитку Львівської агломерації можна почитати за посиланням. Зокрема, укладенню меморандуму передував тривалий процес підготовки, програму обговорювали ще до війни з рф. Сама стратегія розвитку розрахована до 2027 року. 

Проведена у Львові робота та її напрацювання можуть стати тепер прототипом для інших майбутніх українських агломерацій. Власне, вони мали би відіграти значну роль у відновленні України.

Початок розроблення Стратегії розвитку Львівської агломерації розпочався ще у жовтні 2022 року за головуванням Максима Козицького Львівською ОВА. Було створено керівний комітет із представників 17 громад (в подальшому до них приєдналась ще одна громада), а також ключових департаментів ОВА, деяких державних інституцій, експертів, представників проєктів міжнародної технічної допомоги. Підтримка надавалася експертами Ради Європи та представників Фонду розвитку місцевої демократії ім. Єжи Регульського (Польща).

Під час роботи над стратегією напрацьовано пропозиції до 24 стратегічних проєктів, з яких може розпочатись співпраця громад агломерації. В деяких напрямках робота уже іде.

"Ми рівні серед рівних. І в тих умовах хочемо набувати нових хороших речей для нашої громади. Це нові відкриті можливості формації об’єднаних зусиль зробити щось корисне для мешканців усіх громад", – говорить голова Городоцької ОТГ Володимир Ременяк.

Голова Пустомитівської ОТГ Олег Серняк вважає, що сила громад в їх єдності як і сила нашої держави.

"Тільки так ми можемо перемогти і розвинути наші громади та країну. І ми всі разом в агломерації можемо бути гарним майданчиком і показати, як можна розвинути важливі для України проєкти. А після перемоги – бути прикладом для усієї України на сході, на півночі і на півдні", - сказав він.

Львівський міський голова Андрій Садовий зазначив, що агломерація робить перші кроки.

"Багато громад приєднується. Можливо, з часом агломерація простягнеться і до кордону. Можливо, до нас приєднається і Яворівська громада, з часом Новояворівська, хто його знає? Починаємо з меншого числа, потім буде більше", - сказав він.

Відновлення України розпочнеться зі Львова

Міжнародний аеропорт "Львів" технічно готовий до відновлення роботи. Він може стати першим в Україні аеропортом, який відновить роботу після початку повномасштабної війни з росією. Втім, залишається безпекове питання, повідомляв мер міста Андрій Садовий.

Львів з понад 1,5-мільярдним бюджетом на чолі з Андрієм Садовим дозволяє собі й ремонт вулиці за 92 млн грн і багато іншого, незважаючи на війну в країні і мітинги із закликами до місцевої влади витрачати якомога більше коштів на ЗСУ, а не на ремонти проспектів, парків і висадження квітів.

Наприклад, у березні Львів відновив зруйновану росіянами багатоповерхівку у Гостомелі, де до повномасштабного вторгнення жили люди. Також нагадаємо, що ЛМКП "Львівводоканал" з початку війни активно допомагав водоканалам міст, які постраждали від російської навали. Зокрема, фахівці Львівводоканалу допомагали під’єднати до води і каналізації будинки у Гостомелі. До того ж, підприємство надало гуманітарну допомогу Ірпеню, Харкову та ініціювали спільно із німецькими колегами із міста Вуперталь створення фонду Water4Ukraine, який надає техніку і матеріали.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.