У Львові відомого волонтера заштовхали у бус та відразу відправили на полігон

Читать на русском

Відео із "пакуванням" Кирила Тарана опублікувала його дружина

Читать на русском
У Львівському ТЦК відреагували на силову мобілізацію чоловіка
Кадри силової мобілізації у Львові

Відео із "пакуванням" Кирила Тарана опублікувала його дружина

У ніч на 16 березня у Львові стався ще один випадок силової мобілізації. Місцевого волонтера Кирила Тарана представники ТЦК упіймали посеред вулиці та силоміць "запакували" до мінібуса. Чоловіка тягнули за руки одразу декілька військкомів і, попри те що він опирався, шансів мирно чи цивілізовано владнати ситуацію у нього не було. Волонтерові не вручали повістку, а одразу відправили на полігон у Рівне. При цьому його побили, знищивши одяг й особисті речі.

Про новий випадок силової мобілізації у Львові повідомила дружина волонтера Віолетта Таран. Вона й опублікувала відео, на якому зафіксований примус ТЦК. За словами жінки, представники Шевченківського ТЦК та СП зупинили її чоловіка нецензурною лайкою та погрозами. При цьому військкоми начебто порвали чоловікові одяг, зокрема куртку та штани, розтрощили його телефон та окуляри.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/1686

За словами жінки, чоловіка скерували на полігон у Рівному. При цьому жодної ВЛК він не проходив, жодної повістки йому не вручили. На порушення ТЦК поліція не реагувала ніяк. 

"Поліція - бездіє. Є заяви. Оперативна група ВСП прибувала на місце, однак жодних пояснень не відібрала. Наразі утримують у військовій частині у Рівному без жодних законних підстав", - повідомила Віолетта Таран. 

Чоловік отримав забої під час силової мобілізації. Фото: Іnstagram Віолетта Таран
Чоловік отримав забої під час силової мобілізації. Фото: Іnstagram Віолетта Таран
Пошкоджений одяг. Фото: Іnstagram Віолетта Таран
Пошкоджений одяг. Фото: Іnstagram Віолетта Таран

При цьому Віолетта Таран запевняє, що наказ про мобілізацію її чоловіка був підготовлений заздалегідь і мав усі необхідні печатки та підписи очільника обласного ТЦК. Самого ж начальника ТЦК у Шевченківському ТЦК та СП не було. Її чоловік помагав армії протягом двох років.

Заштовхали у бус, відправили на полігон: у Львівському ТЦК відреагували на силову мобілізацію чоловіка 3

Після серйозного розголосу у соцмережах очільник Львівського обласного ТЦК та СП Артур Ніязов вирішив відреагувати на цей випадок. У коментарі ZAXID.NET він запевнив про об'єктивне розслідування силової мобілізації. Ніязов каже, що усі винні будуть відповідати перед законом.

Силова мобілізація

Випадки силової мобілізації, окрім Львова, були й в Одесі та Одеській області. Там представники ТЦК витягували чоловіків з маршруток, виловлювали їх на вулицях та ринках, розбивали скло автівок, не даючи жодної можливості захистити свої права

Так, 23 січня у мережі оприлюднили відео, на якому зафіксовано, як ТЦК, силою витягують двох молодих чоловіків з маршрутки. Автори стверджують, що події розгортаються в Одесі. На кадрах видно, що чоловіки чинять опір. Один з них пояснює, що їде на роботу, але військові його не слухають і фактично виносять з маршрутки на вулицю.

9 лютого в Одесі у водія, який не зупинився на вимогу поліції та ТЦК, розбили скло в машині. Відео інциденту, зняте очевидцями, поширювалось у місцевих пабліках. На кадрах видно, як співробітник поліції розбиває заднє вікно автомобіля, а люди у військовій формі спокійно спостерігають за подіями.

13 березня у місті Хуст розпочали службове розслідування щодо спроби суїциду військовозобов'язаного чоловіка у приміщенні ТЦК. Чоловіка після мобілізації знайшли у вбиральні зі слідами крові. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Початок війни у 2014 році змусив медичних працівників шукати нові методи роботи з травмами, оскільки попередні 70 років мирного часу не підготували їх до таких викликів. Для досвідченого фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної ця проблема стала особливо актуальною, і вона присвятила свою магістерську роботу допомозі військовим. Дізнаймося більше про цю тему з її власного досвіду.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.