“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Спеціально для зйомок історичного фільму у Київській області збудували штетл – типове єврейське поселення, яке існувало у Східній Європі до Другої світової війни
Українсько-французьку історичну драму "ШТТЛ" відібрали для показу на кінофестивалі BFI London Film Festival. Сам фестиваль описує стрічку як приголомшливу чорно-білу однокадрову драму та вражаючий дебют режисера Еді Уолтера. В центрі сюжету історія кохання юних мешканців у містечку, що знаходиться у Львівській області на тлі драматичних історичних подій.
Як повідомили у Державному агентстві з питань кіно, цього року на Лондонському кінофестивалі, який пройде з 5 по 16 жовтня, представлять 164 фільми з 63 країн. Для 22 художніх картин це будуть світові прем’єри.
В центрі сюжету "ШТТЛ" - історія кохання юних мешканців штетлу (містечко на ідіш) у Львівській області на тлі драматичних історичних подій. Юна і Мендель борються за свої щастя та можливість бути разом попри волю батьків, а допомагає їм українець Дем’ян. Все це відбувається у червні 1941-го, за добу до наступу нацистів. Історична основа фільму – доля містечка Сокаль у Львівській області, яке знищила німецька армія. Фільмування відбувалось влітку 2021 року. Спеціально для зйомок історичного фільму у Київській області збудували штетл – типове єврейське поселення, яке існувало у Східній Європі до Другої світової війни.
Зі сторони України за виробництво відповідала компанія UPHub, з французької – партнером виступила компанія Forecast Pictures. Проєкт створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно. В якості консультанта з ідиш-культури задіяли американського експерта з юдаїки Елі Росена, який також консультував відомий серіал Unorthodox виробництва Netflix. Над фільмом працювала інтернаціональна команда. Автор сценарію і режисер-постановник: Еді Уолтер (Франція) Оператор-постановник: Володимир Іванов (Україна) Художник-постановник: Іван Левченко (Україна) Продюсери: Юрій Артеменко, Рита Гребенчікова (Україна), Оліас Барко (Бельгія), Жан-Шарль Леві (Франція) У ролях: Анісія Стасевич, Мойше Лобел, Сол Рубінек, Петро Ніньовський, Антуан Міллєт, Даниель Кенігсберг.
Окрім цієї стрічки, на кінофестивалі будуть представлені інші картини з різних куточків світу. Так, культовий режисер Гільєрмо дель Торо представить свою анімацію "Піноккіо". Володар "Оскару", "Греммі" та BAFTA Азіф Кападіа вперше презентує міжнародній аудиторії свій новий фільм "Створіння" (Creature).
Лондонський кінофестиваль (BFI London Film Festival) — один з провідних кінофестивалів Європи, представлений Британським інститутом кінематографії. Проводиться щорічно з 1956 року. Фільм "ШТТЛ" вперше представлять міжнародній аудиторії. Сам фестиваль описує стрічку як приголомшливу чорно-білу однокадрову драму та вражаючий дебют режисера Еді Уолтера.
Нагадаємо, голлівудський режисер Шон Пенн приїхав в Україну для зйомок документального фільму про війну. Крім того, український фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» переміг на кінофестивалі в Словаччині.
Також Інформатор писав, що подивитися, щоб краще знати історію України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.