У кого в Україні зарплати за рік зросли найбільше: список професій

Читать на русском

На тлі війни роботодавці активно підвищують зарплати

Читать на русском
Робота та зарплата
Які професії в Україні почали приносити більше грошей

На тлі війни роботодавці активно підвищують зарплати

В Україні найбільш популярними лишаються наразі фахівці, пов'язані з обслуговуванням клієнтів, торгівлею та фінансами. Відчутна різниця між зарплатами є в охоронців, офіціантів, кухарів. Велике зростання (63%) показують зарплати психологів, адже попит на їхню роботу суттєво збільшився на тлі повномасштабного російського вторгнення.

Про це свідчать дані дослідження порталу Work.ua, де порівнювалися дані других кварталів 2022 та 2023 років. Найменше зростання зарплат відбулось серед водіїв. Оплату праці підіймали здебільшого молодшим фахівцям. Це може свідчити про запит на водіїв без професійної освіти від сфери перевезень (зокрема служб таксі й таксопарків). 

Не показали суттєвого зростання й зарплати менеджерів з персоналу. Дещо більше грошей почали отримувати початківці й спеціалісти середньої ланки.

В яких галузях зарплати зросли найбільше

  • готельно-ресторанний бізнес, туризм,
  • будівництво, архітектура, дизайн інтер'єру,
  • роздрібна торгівля.

Фахівці вважають, що зростання зарплат у цих галузях може свідчити про розвиток малого бізнесу, популяризацію внутрішнього туризму та збільшення попиту на спеціалістів з відновлення та розбудови України в умовах війни. Крім того, готельно-ресторанний бізнес і будівельна промисловість належать до галузей, які за кількістю вакансій відновились на понад 100% (ринок праці перенасичений пропозиціями й щоб отримати більше відгуків на вакансії, роботодавці підвищують зарплати).

Зміна зарплат у найпопулярніших галузях
Зміна зарплат у найпопулярніших галузях

Стійке збільшення зарплат спостерігається у галузях 

  • медицина та фармацевтика,
  • послуги для населення та бізнесу (краса, фітнес, спорт),
  • сільське господарство.

Експерти наголошують, що це може вказувати на те, що в медицині та сфері послуг відчутний дефіцит кадрів на тлі стійкого попиту на послуги. Аби його задовольнити, на роботу запрошують кандидатів без досвіду, із незакінченою освітою чи тих, кого треба перенавчати (приваблюючи їх вищою зарплатою). Сільгосппідприємства в умовах нестачі кадрів вдаються не тільки до пошуку працівників без досвіду, але й докладають зусиль щодо оптимізації робочого процесу (наймають нових керівників, шукають фахівців зі стратегічного планування, опановують нову техніку, на якій працюватимуть фахівці).

Де зарплати зросли найменше

  • маркетинг, реклама, PR (середня зарплата - 20 тисяч гривень),
  • транспорт, логістика (середня зарплата - 20 тисяч гривень),
  • фінанси, банківська справа та бухгалтерія, аудит (середня зарплата - 18 тисяч гривень).

Ці галузі належать до тих, де відновлення ринку праці - менше ніж 75%. Тобто кількість пропозицій ще не зовсім задовольнила попит. Отже, найімовірніше підвищення зарплат ще попереду.

Чи варто чекати на подальше підвищення зарплат

Більшість роботодавців планує підвищення зарплат усім або деяким категоріям працівників цього року чи коригуватиме відповідно до інфляції. 79% респондентів поділилися цим наміром. Приблизно у 63% компаній підвищення зарплат стосуватиметься усіх працівників, решта збільшить оплату праці тільки ключовим співробітникам. При цьому 19% опитаних вказали, що підвищення в планах немає, а 2% — що зарплати в їхніх компаніях скоротять.

Раніше ми писали, що роботодавцям посилять відповідальність за затримку зарплати. Також читайте, чи зобов'язаний роботодавець вручати повістки своїм працівникам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.