У клієнтки ПриватБанку списали з карток понад 43 тисячі гривень на розваги - чи повернув суд кошти

Списання коштів з рахунків жінки відбулося чотирма транзакціями

ПриватБанк
Клієнтка ПриватБанку втратила з рахунків кошти у розмірі 43 798 гривень

Жінка втратила з рахунків у ПриватБанку 43 798 гривень. Згідно з випискою про рух коштів, їх витратили на розваги. Про це йдеться у рішенні Веселинівського районного суду Миколаївської області, опублікованому 30 серпня 2024 року.

17 квітня 2022 року з рахунку жінки відбулося несанкціоноване списання коштів, зокрема, невідомі особи, шляхом шахрайських дій, зняли 42 тисячі гривень, а потім з іншого її рахунку перевели на банківську картку кошти в сумі 1 800 гривень. Вона невідкладно зателефонувала на гарячу лінію банку з метою якнайшвидшого блокування карткового рахунку та повідомила про шахрайські дії з її рахунками. Одночасно подала заяву до поліції про вчинення відносно неї кримінального правопорушення. 21 квітня 2022 року до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань було внесено кримінальне провадження за попередньою кваліфікацією ч. 4 ст. 185 КК України. Зараз проводиться досудове розслідування за вказаним фактом.

У відділенні ПриватБанку жінці надали виписку про рух коштів за 17 квітня 2022 року, з якої вбачається, що з її рахунку було списання коштів чотирма транзакціями, а саме було списано кошти в розмірі 500 гривень на розваги, далі було списання в сумі 500 гривень на розваги, кошти в сумі - 24 999 гривень на розваги, кошти в сумі 15 999 гривень на розваги. Надалі з її іншого рахунку з останніми цифрами перераховано кошти в сумі 1 800 гривень. Листом від 26 липня 2022 року банк повідомив, що не може повернути кошти. 

"За результатами службової перевірки встановлено, що всі транзакції проведено в інтернеті на сторонньому сайті з правильним ручним вводом інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції по карті: індивідуального номера картки (унікальна комбінація із 16 цифр); строку дії картки; коду безпеки картки (CVV-коду, 3 цифри на зворотній стороні карти, для здійснення операцій в мережі інтернет; коду для інтернет-платежів - 3-D Secure (код підтвердження операцій в інтернеті прийшов в програмі Приват-24). Вказані дії з введення інформації, яка дала змогу ініціювати платіжні операції 17.04.2022 року можливо було здійснити лише власнику картки за допомогою використання фінансового телефону для входу в електронний кабінет позивача "Приват-24". Отже, 17.04.2022 року відбулося проведення чотирьох оплат, ініційованих позивачем на загальну суму 41 998 гривень. Таким чином, вина АТ КБ "ПриватБанк" у здійсненні транзакцій по рахунках позивача відсутня і відповідно відсутні підстави у позивача у стягненні коштів з АТ КБ "Приват Банк", - заявили в ПриватБанку. 

Що вирішив суд?

Суд частково задовольнив позов жінки. З акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" на її користь стягнуть кошти в розмірі 43 798 гривень, з яких 42 тисячі гривень кредитні кошти та 1 798 гривень особисті кошти, шляхом зарахування вказаної суми на банківський рахунок, відкритий в установі АТ КБ "ПриватБанк".

"Суд дійшов висновку, що відповідач АТ КБ "ПриватБанк" не підтвердив належними і допустимими доказами обставин, які б безспірно доводили, що позивачка, як користувачка банківських карток, своїми діями чи бездіяльністю сприяла у доступі до відомостей по картках, її особових рахунків, незаконному використанню ПІН-коду або іншої інформації, яка дала б змогу ініціювати платіжні операції 17.04.2022 року щодо перерахування з її карткових рахунків коштів сумою 42 тисячі гривень та 1 800 гривень", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube