У Києві заявили про готовність обговорювати введення західних військ в Україну

Ідея ввести війська ЄС в Україну є дуже чутливою в багатьох частинах Європи, включно з Німеччиною

розміщення іноземних військ
На Заході обговорюють відправлення своїх військових в Україну

Україна готова обговорювати розміщення на своїй території іноземних військ. У Києві заявили, що готові говорити "про все, що працює". За останніми даними, західне угруповання в Україні може складатися з п'яти бригад (близько 40 тисяч солдатів).

Про це в інтерв'ю Politico розповіла віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. В неї запитали про те, чи може Київ розмістити іноземні війська на своїй території.

"Україна готова говорити про все, що працює", - відповіла міністерка.

Видання вказує, що це відображає реальність, що розвивається для України. Тобто прагнення Києва вступити до НАТО навряд чи реалізується, допоки на лінії фронту все ще гримить зброя. У контексті членства в Альянсі Стефанішина націлилася на Німеччину через її "червоне світло".

"Я не думаю, що є виправдання позиції Німеччини. Дійсно важко працювати з країною, де немає жодних підстав для такої негативної позиції", - сказала урядовиця.

Politico також нагадало, що Емануель Макрон 12 грудня поспілкується з прем'єром Польщі Дональдом Туском щодо розміщення в Україні миротворчого контингенту. Йдеться про близько 40 тисяч військових, але їх відправлять вже після закінчення війни.

В статті Politico також йдеться, що ідея ввести війська ЄС в Україну є дуже чутливою в багатьох частинах Європи, включно з Німеччиною, де канцлер Олаф Шольц чітко відмовився від цієї перспективи. Водночас і міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заперечив ідею відправлення польських військових в Україну, заявивши, що "нині про це не може бути й мови".

Розміщення іноземних військ в Україні

Президент Франції Еммануель Макрон прибуде до Варшави у четвер, 12 грудня. Видання Rzeczpospolita стверджує, що мета візиту - обговорення плану європейської миротворчої місії, яка має гарантувати Україні безпеку та дотримання режиму припинення вогню. У Польщі вважають, що їхня країна - практично незамінний елемент цього сценарію.

27 листопада Макрон закликав лідерів скандинавських і балтійських країн і Польщі обговорити ідею відправлення військ в Україну Елі Тененбаум, експерт, який працює над проєктом такої місії, пояснює Rzeczpospolita, що західне угруповання в Україні може складатися з п'яти бригад (близько 40 тисяч солдатів). Польща могла б взяти на себе командування однією із них, вважає експерт.

Президент України Володимир Зеленський наполягає, що запрошення до НАТО є єдиним варіантом гарантій безпеки, на який країна згодна. Однак він заявив, що Україна "може подумати" про ідею Макрона ввести західні війська на територію країни, поки такого запрошення немає (а може, і на період між отриманням запрошення та фактичним вступом країни до Альянсу).

При цьому, на його думку, Україна повинна мати чітке розуміння, коли Україна буде в ЄС і коли Україна буде в НАТО. Розуміючи таке майбутнє, присутність європейських військ - "це були б дуже дієві гарантії", вважає президент.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube