Науковець пішов з життя несподівано, ще вчора його бачили на прем'єрі кінофільму
У Києві раптово помер історик, філософ та релігієзнавець Ігор Козловський, який свого часу пережив тортури у колонії Горлівки. Напередодні його бачили на кінопоказі. А у середу, 6 вересня, у Козловського раптово зупинилось серце. Йому було 69 років.
Про смерть вченого повідомив його син Олександр у Facebook. Люди висловлюють родині співчуття та пишуть, що Україна втратила велику людину: вразливого сумління, ясного розуму та величного духу.
"Потужний інтелект і неймовірна скромність. Він поводився так, наче дуже боявся когось потурбувати", - залишила у коментарях спогад про Козловського журналістка Оксана Дудар.
Переживши у 2016-17 роках 700 днів полону в так званій "ДНР", Ігор Козловський оселився у працював у Києві. Він був енергійним та не жалівся на здоров'я. Ще учора ввечері його бачили на прем'єрі фільму. Цей пост Ігоря Анатолійовича став останнім в його житті...
Колеги та друзі Ігоря Козловського сумують за ним як за людиною, яка несла у цей світ мудрість та спокій і дала не один урок тим, хто був поруч. Його називають промінчиком світла у наші темні й важкі часи.
Ігор Козловський очолював Центр релігієзнавчих досліджень і міжнародних духовних відносин у Донецьку. До окупації Донбасу 2014 року він також керував управлінням у справах релігій Донецької ОДА. Викладав на кафедрі філософії Донецького національного технічного університету. Науковець підтримував тісні стосунки із духовними діячами, зустрічався Папою Іоаном Павлом ІІ, главою РПЦ Алексієм ІІ та патріархом Константинопольським Варфоломієм ІІ. Після окупації залишився у місті, доглядаючи за сином.
Козловського викрали окупанти 30 січня 2016 року та звинуватили в скоєнні теракту біля пам'ятника Леніну, якого він не робив. Насправді йому помстились за проукраїнську позицію - зокрема, участь в міжконфесійному молитовному марафоні “За єдність і мир в Україні”, куди він прийшов з українським прапором.
Козловського утримували в колонії Горлівки. Катували, натягуючи на голову мішок. Нещадно били й виводили "на розстріл", але повертали у камеру. У березні 2017 року бойовики внесли вченого до списків на обмін. Лише 27 грудня Козловського вдалося обміняти. Це сталося після розголосу справи та втручання міжнародної наукової спільноти.
Після звільнення учений жив у Києві, викладав та їздив по світу із лекціями. Він не раз наголошував, що звільнення від російської та радянської навали має статися не лише на територіях, а й у свідомості людей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.