Відео знімали на Харківському вокзалі, який на початку російського вторгнення став прихистком для багатьох українців, які змушені були залишити свої оселі через війну. Вокзал у кліпі — точка перетину усіх шляхів та ліній долі, місце початку нових сюжетів та кульмінації позачасових історій.
Системи вже тестують у Дарницькому районі столиці
Укриття у Києві незабаром обладнають автоматизованою системою доступу. Це дозволить людям гарантовано мати до них доступ під час повітряних тривог.
Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв на брифінгу. За його словами, такою системою на сьогодні можна обладнати близько 3 тисяч укриттів та сховищ.
“Такі кодові системи вже розпочали тестувати у Дарницькому районі. І далі запровадимо їх в усьому місті”, – підкреслив він.
Заступник голови КМДА зазначив, що у столиці запланована інвентаризація підвальних та цокольних приміщень. Ними мають доповнити фонд захисних споруд, якщо це буде технічно можливо.
“Використання ворогом балістичної зброї спонукає нас створювати додаткові укриття в оперативній доступності для людей насамперед у спальних районах міста”, – пояснив Пантелеєв.
Крім того, влада міста планує придбати модульні залізобетонні укриття швидкого розгортання. Таких у Києві може з’явитися близько двох сотень.
Президент України Володимир Зеленський наказав провести ревізію всіх захисних споруд у Києві та по всій країні після трагічної ракетної атаки росіян, внаслідок якої загинули люди, котрі намагалися сховатися в укритті, але воно було зачинене. В рамках першої перевірки, що відбулася в Києві, було оглянуто понад тисячу укриттів, з яких 44% були виявлені непридатними або закритими.
На другий день було обстежено 79% укриттів по всій Україні. Результати перевірок бажають кращого. За даними МВС, 9% укриттів були зачинені, а ще 23% - непризначені для використання.
6 червня оглянули ще 3 382 укриттів, що становить 73% від загального числа об'єктів цивільного захисту у місті. Абсолютна більшість з них залишаються без вільного доступу, тобто зачинені.
Нагадаємо, Інформатор повідомляв, як працюють і виглядають київські укриття. Лише в частині із них є все необхідне для того, щоб можна було там перебувати тривалий час. Однак таких укриттів дуже мало.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.