“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Укриття за 1,3 мільйона гривень щойно відремонтували
У Києві вже п'ятий день поспіль перевіряють укриття. Зокрема, у Святошинському районі. Там знайшли сховище ремонт якого обійшовся у 1,3 мільйона гривень.
Відповідні фото опублікував міністр стратегічної промисловості України Олександр Камишін. Він розповів, що укриття щойно відремонтували.
"Закінчуємо п'ятий день роботи комісії по ревізії укриттів Києва. Закінчив роботу в міністерстві, доєднався до роботи комісії у Святошинському районі. Ситуація трохи краща ніж в інших районах де ми вже побували. Більшість укриттів були відкриті. Та до прийнятного стану укриттів ще далеко. З цікавого. Побачив перше свіжо відремонтоване укриття", - сказав Камишін.
За його словами, на ремонт укриття 103м2 витратили 1,3 мільйона гривень. Це з тих 1,2 мільярда гривень про виділення яких казала столична влада.
"Станом на 08:00 перевірено 3 821 об’єкт, що складає 82% від загального фонду укриттів Києва. Менше половини укриттів залишаються з вільним доступом. І ще менше в стані, придатному для прийому населення без суттєвих зауважень до стану", - додав Камишін.
Дивлячись на фото в укритті немає нічого особливого. Два унітази, пластикові двері, лавочки й освітлення.
8 червня Київрада має ухвалити комплексний проєкт рішення, який стосується укриттів. Зокрема, попередити власників приватних приміщень, що в разі неналежного їх утримання чи недопуску людей під час повітряної тривоги, ці приміщення у них можуть забрати. Та звернутися до уряду і парламенту щодо законодавчого запровадження кримінальної відповідальності за недопуск людей до укриттів. Трагедія, яка сталася у ніч проти 1 червня у Деснянському районі, коли троє загинули біля зачиненого укриття, оголила проблему доступу до багатьох укриттів та їх технічного стану.
Протягом 2022-2023 років у Києві провели понад 9 тисяч перевірок укриттів. За результатами яких районним адміністраціям надавали доручення щодо оперативного усунення недоліків. Насамперед ішлося про адреси, на які надходили скарги від киян. Крім того, на засіданнях комісії з надзвичайних ситуацій, на робочих нарадах, главам районів систематично надавалися доручення про належний контроль за станом укриттів. Як комунальної, так і державної та приватної форм власності. Голови РДА звітували про виконання цих доручень, і надавали заявки на фінансування ремонтних робіт. Саме на це Київрада виділяла кошти. Загалом за 2022-2023 роки місто виділило районам, як відповідальним розпорядникам коштів, понад 1,2 мільярда гривень на ремонтні роботи в спорудах цивільного захисту. Тепер же голови районів розказують, що в них, нібито, мало повноважень та недостатньо коштів. З тих, що виділила Київрада цього року, РДА освоїли на ремонт укриттів трохи більше ніж 10% коштів. А виділили у 2023 понад 900 мільйонів (минулого – понад 300 мільйонів). Саме тому мер Києва Віталій Кличко звернувся 1 червня до президента та уряду щодо відсторонення на період розслідування трагедії, в якій загинули люди біля укриття, голови Деснянського району.
Раніше ми писали, що в Україні після доручення Зеленського перевірили майже 5 тисяч укриттів. Також читайте, де шукати мапу укриттів у Києві, якщо немає інтернету.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.