У Києві зранку не спрацювала система тривог, сповіщення запізнилися, сирени лунали тричі
У Києві вранці 9 квітня стався масштабний збій системи оповіщення про повітряну тривогу. Повідомлення в застосунку "Київ Цифровий" або взагалі не надходили, або з’являлися з суттєвою затримкою - до пів години. Також мешканці повідомляли, що сирени в деяких районах міста вмикалися кілька разів поспіль.
Це сталося під час ранкової тривоги, яку оголосили через загрозу застосування балістичних ракет з північного сходу. Хронологія подій виглядала так:
8:53 - моніторингові канали повідомили про оголошення тривоги у Київській області, зазначивши, що є балістична загроза.
8:54 - у Києві лунали сирени на вулицях, але офіційного повідомлення про тривогу ще не було, а сповіщення на смартфонах не надходили.
8:55 - офіційно оголошено повітряну тривогу в Києві.
9:08 - канали повідомили, що наразі "чисто", зафіксовано лише активність пускових установок.
9:17 - з’являється інформація про збій у системі оповіщення, в окремих районах сирена пролунала вже втретє.
9:29 - оголошено відбій повітряної тривоги.
Окрім Києва, сигнал тривоги пролунали також у таких регіонах: Київська область, Сумська область, Полтавська область, Черкаська область, Харківська область. На момент публікації офіційні служби ще не коментували причини збоїв у системі оповіщення.
Декілька років тому у Сумській області тимчасово не працювали сигнали сповіщення повітряної тривоги через збій в роботі оператора "Київстар". Відомо, що на час усунення технічних несправностей, за оповіщення громади були відповідальними патрульна поліція та ДСНС.
Крім того, повідомлялося, що через хакерську атаку на оператора "Київстар" у Дніпрі не працювала місцева система центрального оповіщення повітряної тривоги. Жителі області могли дізнаватися про повітряну тривогу через соціальні мережі, а також через радіо.
Зокрема, в Борисполі (Київська область) теж тимчасово не функціонувала система оповіщення. Зазначається, що на час усунення проблем інформування про повітряну тривогу здійснювали екіпажі поліції через свої гучномовці.
У липні минулого року військовий експерт з Ізраїлю Давид Шарп коментував Інформатору проблему систематичних збоїв повітряної тривоги. Він казав, що система тривожного оповіщення має бути незалежною від електропостачання для захисту населення під час ракетних атак Росії. Шарп також вказував на можливість технічних помилок та людського фактора, які можуть призводити до збоїв у роботі системи ППО чи сповіщення населення. Важливо робити висновки з помилок та вдосконалювати систему тривожного оповіщення, наголошував він.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.