Нині перевезення домашніх тварин автомобільним транспортом має низку проблем
В Україні хочуть змінити правила перевезення домашніх тварин у пасажирському автомобільному транспорті. Це дозволить врегулювати питання перевезення тварин та забезпечити належні умови для їх транспортування. Відповідний проєкт постанови розробило Міністерство розвитку громад та територій.
До домашніх тварин пропонується відносити собак, котів, тхорів (фреток), дрібних декоративних птахів, гризунів та кролів (крім гризунів та кролів, призначених для виробництва продуктів), які утримуються для особистих некомерційних цілей, у тому числі для задоволення естетичних потреб і потреб у спілкуванні. Господарі домашніх тварин повинні мати при собі та пред’являти на вимогу водія ветеринарний документ на тварину.
У салоні транспортного засобу дозволяється перевезення дрібних домашніх тварин, малих собак та котів (вагою до 10 кг), кімнатних декоративних птахів у спеціальних засобах для перевезення (клітка, контейнер, ящик, кошик, рюкзак, сумка або інша місткість з водонепроникним абсорбуючим дном), що дозволить уникнути пошкодження чи забруднення внутрішнього обладнання транспорту та речей пасажирів. Перевезення має здійснюватися на руках у пасажира або під місцями для сидіння або на сусідньому сидінні за умови викупу сусіднього місця за вартістю проїзду дорослого пасажира і наявності абсорбуючих підстилок для захисту сидіння.
Середніх собак (вагою від 10 до 20 кг) та великих собак (вагою від 20 до 45 кг) можна перевозити в салоні транспортного засобу за наявності намордника та повідка (ланцюжка або ремінної прив’язки) за умови викупу всіх місць, що розміщені єдиним блоком поруч з місцем пасажира супровідника собаки, за вартістю проїзду дорослого пасажира. Розміщення собак з такими габаритами на місцях для сидіння забороняється. Супроводжуюча особа зобов'язана забезпечувати нагляд за собакою, з метою недопущення порушення спокою та безпеки пасажирів і персоналу перевізника.
Одночасно в салоні транспортного засобу дозволяється перевозити не більше однієї (двох, у разі супроводження однією людиною) домашніх тварин. Собаки вагою понад 45 кг перевозяться за правилами перевізника на спеціально обладнаному транспорті. Перевезення здійснюються у разі наявності оформленого належним чином ветеринарного документа на тварину. Перевезення собак-поводирів, що супроводжують осіб з інвалідністю здійснюється за наявності намордника та повідка (ланцюжка або ремінної прив’язки).
Собака-поводир повинна знаходитись поруч з пасажиром, якого супроводжує, та утримуватись на короткому повідку (ланцюжку або ремінній прив’язці). В усіх випадках пасажир повинен забезпечувати дотримання санітарно-гігієнічних вимог під час перевезення тварин, у разі порушення яких забезпечує їх усунення. Пасажир, який супроводжує тварину зобов’язується постійно перебувати з нею протягом всієї поїздки і не залишати наодинці чи під наглядом сторонніх людей.
"Питання перевезення домашніх тварин автомобільним транспортом залишається недостатньо врегульованим. Кожен перевізник по своєму визначає вимоги до такого перевезення. Через відсутність чітких вимог у загальнодержавних правилах та мінімальних стандартів часто відбувається порушення Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», оскільки перевізники або забороняють перевезення з тваринами, або дозволяють лише перевезення дрібних тварин або ж тварини перевозяться у неналежних умовах, у багажних відділеннях без води та їжі. Враховуючи такі умови, власники змушені залишати своїх тварин, плануючи поїздку за кордон чи Україною. Нині перевезення домашніх тварин автомобільним транспортом має низку проблем, основними з яких є: відсутність чітко встановлених норм щодо перевезення домашніх тварин конфлікти між пасажирами та перевізниками через відсутність єдиних вимог; створення аварійних ситуацій через неналежне розміщення тварин у салоні транспортного засобу; ризики для самих тварин через некомфортні та небезпечні умови транспортування. Таким чином, наразі є потреба внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил транспортування тварин", - йдеться у пояснювальній записці до проєкту постанови Кабінету міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету міністрів України від 18 лютого 1997 року № 176 та від 16 листопада 2011 року № 1402».
Раніше ми писали, що вимоги щодо ввезення на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, в тому числі вимоги до некомерційного переміщення тварин (собак, котів та тхорів) затверджено наказом Мінагрополітики 16.11.2018 року № 553. При перевезенні домашніх улюбленців через державний кордон України, власники тварин повинні дотримуватись наступних обов’язкових вимог:
Для отримання детальної та оперативної інформації щодо ввезення домашніх улюбленців на територію України можна звернутись в міжрегіональні головні управління Держпродспоживслужби на державному кордоні:
Перелік уповноважених лабораторій в країнах ЄС і в країнах, що не входять до ЄС для проведення тестів на титрування антитіл до сказу на собаках, котах і тхорах, доступний за посиланням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.