У Києві колишнього посадовця Київської облдержадміністрації підозрюють у збитках на понад 7,5 мільйона гривень

Вартість закупівлі медобладнання завищена на понад 7,5 мільйонів

корупція Київська ОДА
Службова недбалість експосадовця КОДА коштувала 7,5 мільйонів гривень. Фото: iStock

У вівторок, 26 вересня, колишньому голові тендерного комітету департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру у збитках. Зайві витрати спричиненні на понад 7,5 мільйонів гривень. Експосадовець КОДА придбав медичне обладнання за націнкою у публічних закупівлях.

Про корупцію колишнього експосадовця Київської ОДА повідомляє Офіс Генерального прокурора. Справу відкрити за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України за фактом службової недбалості.

"Ексголова тендерного комітету, неналежно здійснюючи свої службові обов’язки, під час закупівлі не забезпечив раціональне та ефективне використання бюджетних коштів та дослідження середньої ринкової ціни медичного обладнання", - йдеться у повідомленні.

Відомо, підозру оголошену колишньому голові тендерного комітету департаменту охорони здоров’я Київської ОДА. У 2019 році департамент придбав медичне обладнання - стаціонарну ангіографічну систему Philips за завищеною ціною.

У ході слідства експертизами встановили, що вартість закупівлі медобладнання завищена на понад 7,5 мільйонів. Запобіжний захід вже обрано. Досудове розслідування здійснювали слідчими Головного слідчого управління Нацполіції України, за оперативного супроводу ДСР Нацполіції України.

Стаціонарна ангіографічна система

Ангіографія - це рентгенологічний метод дослідження кровоносних судин, при якому в судину вводиться контрастна речовина, яка робить її видимою на рентгенівських знімках. Стаціонарна ангіографічна система - це обладнання, яке використовується для проведення ангіографічного дослідження.

Під час ангіографічного дослідження пацієнта кладуть на спеціальний стіл, який підводиться до рентгенівського апарату. Катетер вводиться в судину в області паху або ліктьового згину. Контрастний агент вводиться в судину через катетер. Рентгенівський апарат робить серію знімків, коли контрастний агент проходить через кровоносні судини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube