У Китаї "спалах пневмонії": ВООЗ хоче мати більше даних для висновків

Стрімке поширення респіраторних захворювань на Півночі КНР спонукало Всесвітню організацію охорони здоров’я надіслати запит про надання більшого обсягу інформації

Хворі на ГРВ
Людей закликають суворо дотримуватися правил гігієни

Спалах захворювання «подібного на грип», зафіксували в провінції на півночі Китаю. У середу, 23 листопада, Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що кількість хворих значно перевищує показники трирічної давнини та запросила додаткову інформацію в китайської влади. У медиків є підозра, що Пекін намагається приховати повернення епідемії COVID-19.

Натомість Національна комісія охорони здоров’я Китаю заявляє, що сплеск респіраторних захворювань пов’язаний зі зняттям карантинних обмежень. Але ця відповідь не задовольняє ВООЗ, повідомляє агенція France 24.

«ВООЗ надіслала офіційний запит до Китаю щодо отримання детальної інформації про збільшення респіраторних захворювань і повідомлень про кластери пневмонії в дітей», — йдеться в заяві органу охорони здоров’я ООН.

Китайці відкидають підозри про приховування випадків COVID-19 і наполягають на поширенні «звичайних сезонних патогенів». Пекін заявляє, що причиною сплеску захворюваності є різке похолодання. Ван Куаньі, заступник директора та головний епідеміолог Пекінського центру контролю та профілактики захворювань, заявив, що «спостерігається тенденція співіснування кількох патогенів».

«Недіагностована пневмонія»

21 листопада медіа та громадська система спостереження за захворюваннями ProMED повідомила про масові випадки недіагностованої пневмонії в дітей на півночі Китаю. Саме ця інформація спонукала ВООЗ вимагати роз’яснень у Пекіна. Щоб скласти уявлення про ситуацію, організація хоче мати інформацію про поширення різних сезонних захворювань.

Китай відомий своєю політикою приховування даних щодо пандемії Covid-19, за що Пекін неодноразово критикували в тому ж ВООЗ. До того ж, за понад три роки після першої реєстрації в місті Ухань випадків захворювання COVID-19, усе ще точаться гарячі дебати навколо походження хвороби.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube