У Київській області знеструмлені 1700 споживачів - яка ситуація в енергосистемі України 21 березня

На поточну добу передбачається експорт електроенергії до 2148 МВт-год

Міненерго
Міненерго про ситуацію зі світлом в Україні станом на 21 березня

У Київській області внаслідок масованого ворожого обстрілу без світла 1700 споживачів. Дефіциту електроенергії немає, графіки відключень не застосовуються. Про це 21 березня повідомили у Міненерго.

В аварійний короткостроковий ремонт виведено блок однієї з ТЕС. Це не вплине на забезпечення потреб споживачів. Працюють 7 атомних блоків, у резерві є достатньо генерувальних потужностей теплової та гідрогенерації. Ситуація контрольована, система збалансована.  

Внаслідок падіння уламків ворожої ракети пошкоджено обладнання електромереж у Київській області. Знеструмлено 1700 споживачів. Тривають відновлювальні роботи. В результаті обстрілів відключились повітряні лінії на Чернігівщині, одномоментно знеструмлено майже 800 споживачів у 10 населених пунктах.

У результаті обстрілу пошкоджено газорозподільні мережі на Харківщині, без газопостачання залишилось понад 600 абонентів. На Сумщині також через бойові дії пошкоджено надземний розподільний газопровід, без газу – 30 споживачів.

Вночі відключились дві ПЛ 220 кВ НЕК «Укренерго» у Львівській області, внаслідок чого знеструмлювались 132 тисячі споживачів, у тому числі об’єкти Укрзалізниці (порушень руху потягів не було). Станом на ранок усіх споживачів заживлено. Через технічні причини відключилась високовольтна повітряна лінія 330 кВ на Полтавщині. Лінію повернуто до роботи.

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 15,52 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 3305 МВт-год. Також передбачається експорт – до 2148 МВт-год.

Енергетики повернули в роботу лінію 330 кВ, яка живить Запорізьку АЕС

14 березня після аварійного ремонту у Запорізькій області включено в роботу повітряну лінію електропередачі 330 кВ. Це одна з ліній, що живить ЗАЕС. Вона була знеструмлена внаслідок ворожого обстрілу 20 лютого. Отже, атомна електростанція протягом 24 днів була заживлена лише однією резервною ЛЕП. Тривалість ремонту пов’язана зі складними безпековими умовами для робіт енергетиків.
Живлення АЕС однією лінією є вкрай небезпечним, адже електропостачання такого об’єкта має бути стабільним та безперебійним. Вимкнення усіх ліній означатиме черговий блекаут та загрозу ядерного інциденту на АЕС. За два роки окупації станція вже 8 разів переживала блекаути. Наразі основна та резервна лінії працюють та у повному обсязі живлять власні потреби Запорізької АЕС.

Мер Києва оголосив про запуск синьої гілки метро між "Деміївською" та "Либідською" станціями влітку, проте існують різні прогнози щодо завершення робіт. Директор "Автостради" вказав на можливий термін у весняний період. Одночасно, заплановано початок ремонту перегону Почайна - Тараса Шевченка влітку. Як вплине цей паралельний процес на запуск синьої гілки метро? Долучайтеся до перегляду відео, щоб першими почути коментар експерта Дмитра Беспалова.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube