Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Для цього нашій країні потрібні корпуси реакторів
Україна цього року розпочне будівництво чотирьох нових атомних реакторів, 2 з них будуть на обладнанні російського виробництва. Для інших планується використовувати західні технології. Вони розташовуватимуться на Хмельницькій АЕС. Це робиться, щоб компенсувати втрачені енергетичні потужності втрати через війну.
Про це повідомляє Reuters. За словами міністра енергетики України Германа Галущенка, наша країна розраховує розпочати будівництво чотирьох нових атомних реакторів цього літа чи осені.
"Думаю, влітку-восени розпочнемо будівництво", - сказав Галущенко.
Він вказує, що для цього нашій країні потрібні корпуси реакторів. Їх доведеться імпортувати.
"Третім і четвертим реакторами хочемо компенсувати той, що на Запорізькій АЕС, і зараз ми ведемо переговори з нашими болгарськими партнерами щодо двох реакторів, які ми хочемо імпортувати. Якби ми сьогодні отримали корпуси реакторів, я думаю, що минуло б 2,5 роки, і ми б мали в роботі третій реактор", - зазначив Галущенко.
Як вказує видання, будівництво третього і четвертого реакторів Хмельницького почалося в 1980 роках, а потім цей процес заморозили. З моменту здобуття незалежності у 1991 році Україна побудувала три нові атомні реактори – по одному на Запорізькій, Хмельницькій та Рівненській АЕС. Наразі три АЕС на підконтрольній Україні території виробляють понад 55% потреб країни в електроенергії, але Київ хоче розширити цей сектор, щоб компенсувати втрату Запорізької АЕС, найбільшої АЕС у Європі. Росія отримала контроль над об’єктом після початку повномасштабного вторгнення в Україну на початку 2022 року, а його шість реакторів зараз "простоюють". У грудні НАЕК "Енергоатом" і Westinghouse підписали угоду про закупівлю обладнання для п'ятого енергоблока Хмельницької АЕС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.