Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Бізнесмен вважає, що рішення військових суперечить Конституції. Доля справи вирішилася вже після апеляції
Хмельницький апеляційний суд вирішив не повертати перевізнику мікроавтобус, який після початку повномасштабного вторгнення рф був "конфіскований" обласним ТЦК. В квітні військкомат видав розпорядження про примусове відчуження транспортного засобу. Суд дійшов висновку, що відповідне рішення було правомірним.
Перед відчуженням, водія, який використовував мікроавтобус у власних цілях у свій вихідний день, зупинила поліція за порушення правил дорожнього руху. Водій проходити тест на спʼяніння тоді відмовився. Про це 25 жовтня повідомила пресслужба суду.
Так, до суду звернувся перевізник з Хмельниччини з позовом до обласних ТЦК, військової адміністрації та військової частини. За словами підприємця, 24 березня 2022 року у свій вихідний водій використав рейсовий мікроавтобус для власних потреб. У Хмельницькому його зупинила поліція і склала щодо нього адміністративний протокол про порушення правил дорожнього руху, у тому числі за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння.
"Автомобіль правоохоронці забрали на спецмайданчик для тимчасового зберігання. Підприємець тричі звертався до поліції з проханням його повернути. Проте 1 квітня ТЦК видав розпорядження, погоджене з начальником обласної військової адміністрації, про примусове відчуження автівки", - йдеться у повідомленні.
Зі свого боку ж перевізник вважає, що рішення про примусове відчуження мікроавтобуса, який затримали після порушення з боку водія, який не є власником транспортного засобу, суперечить закону. На його думку, ці дії мали на меті покарати порушника, а не забезпечити необхідність у автівках під час воєнного стану. У звʼязку з цим підприємець вимагав від суду визнати незаконним та скасувати рішення ТЦК, а також повернути автомобіль у його власність.
Хмельницький міськрайонний суд відмовив бізнесмену у задоволенні позову. Тому той оскаржив рішення у апеляційній інстанції. Місцевий суд встановив, що водій мікроавтобуса, який порушив ПДР, це син перевізника. Водночас доказів, що той працює на батька, на думку суду, немає.
"Хмельницький ОТЦК та СП ухвалив розпорядження, погоджене з начальником військової адміністрації, про примусове відчуження мікроавтобуса (з наступним відшкодуванням його вартості), про що склали відповідний акт. У ньому зафіксували експертну оцінку автомобіля у розмірі 277 473 грн. Позивач підписав цей документ. Відчужений автомобіль передали для цільового використання до військової частини", - додали у пресслужбі суду.
Апеляційний суд погодився з висновками суду першої інстанції. Він визнав, що рішення ТЦК відповідає законодавству. Водночас, якщо позивач не згоден з оцінкою транспортного засобу, він має право оскаржити її в суді додатково.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.