У Херсонській області інтимні фото 13-річної дівчинки злили в мережу. Як розпізнати буллінг і захистити дитину?

Насильство над людиною, навіть серед школярів, переслідується за законом

У Херсонській області інтимні фото 13-річної дівчинки злили в мережу. Як розпізнати буллінг і захистити дитину?

За даними UNICEF Ukraine, у 2017 році 24% українських дітей стали жертвами булінгу в школах. При цьому 40% ніколи не розповідали про нападки однокласників, а варто - співробітники поліції активно борються з випадками дитячого цькування.

Детальніше про це розповість Інформатор .

У селі Новотроїцьке Херсонській області стався випадок дитячого булінгу над 13-річною школяркою. Так, її однокласниці створили в соціальних мережах аккаунт хлопця, і під його ім'ям писали їй повідомлення романтичного змісту. Коли у них зав'язалося листування, «підліток» попросив дівчинку відправити йому інтимні фото, на що вона погодилася. Пізніше однокласниці жертви створили чат, куди її не запросили, і опублікували відправлені нею файли. Там же школярку почали ображати і принижувати.

Через цей випадок школярка стала закритою і пригніченою. Коли вона розповіла про те, що трапилося батькам, ті звернулися до правоохоронних органів, де справою зайнялася ювенальна поліція. Вона розкрила двох творців аккаунту «хлопця» жертви і склала на їх батьків адміністративний протокол за статтею 173-4 КК України «булінг учасника освітнього процесу».

Батьки школярки своїми діями припинили знущання над своєю дитиною. Те ж саме можете зробити і ви.

В Україні з 2019 року працює «антибулінговий закон»: його результати

Я січні 2019 в Україні набрав чинності закон «Про протидію булінгу». Як повідомили в Офісі освітнього омбудсмена, у 2019-2020 роках поліція розглянула 618 справ про цькування в школах.

Судові справи по цій частині за ці два роки розглядалися в кожній з областей України. Найбільше справ про булінг - 49 - зафіксували в Тернопільській області. На другому місці з 46 справами виявилася Кіровоградська область, на третьому - Київська.

Як розпізнати, що ваша дитина піддалася булінгу?

Шкільне знущання може відбуватися як в школі, так і поза школою, але серед шкільного оточення. Як зрозуміти, що ваша дитина піддалася цькуванню? Звернути увагу на такі сигнали:

  • дитина повертається зі школи агресивною, зганяє злість на близьких;
  • після школи син або дочка стають замкнутими, не йдуть на контакт, закриваються у своїй кімнаті, відмовляються від улюблених занять;
  • дитина постійно шукає привід не йти в школу, посилаючись на погане самопочуття. При цьому, переживання можуть бути настільки сильними, що у неї і справді можуть бути симптоми захворювання;
  • Школяр не спілкується з однокласниками, відмовляється від усіх позакласних активностей, не хоче їздити з класом на екскурсії;
  • Фізичні ознаки. Якщо дитина почала приходити зі школи з синцями, подряпинами, зіпсованими речами або без якихось своїх речей, це може бути ознакою того, що її системно ображають.

Як діяти в разі булінгу?

У вас є два завдання - припинити знущання з дитини і переконатися в тому, що його психологічний і емоційний стан в порядку. І зробити це потрібно якомога швидше.

Насамперед задокументуйте час факту насильства: коли це сталося, за яких обставин, хто став винуватцем. Зберіть докази: фото побоїв, скріншоти листувань, аудіозаписи.

Підготуйте заяву для керівника освітнього закладу. Вона повинна бути оформлена у письмовій формі, українською мовою, із зазначенням прізвища, імені, по батькові заявника, адресою проживання, а також контактним телефоном. У документі потрібно вказати розгорнутий опис фактів булінгу, статус дитини (потерпілий або свідок) і тривалість знущань.

Після керівник повинен розглянути заяву і видати письмовий наказ про проведення розслідування. У ньому він повинен визначити уповноважених осіб і створити комісію з розгляду випадку. До складу комісії можуть входити педагоги, психологи, соціальні працівники, батьки постраждалого і батьки винуватця.

Якщо комісія погодилася з фактом булінгу, то керівник навчального закладу зобов'язаний повідомити про це органи Національної поліції України та Службу у справах дітей. Там вони будуть розглядати цей випадок з боку закону і оберуть міру покарання для ініціатора знущань. Якщо адміністрація школи на контакт не йде, то звертайтеся в поліцію напряму.

Крім того, ваша основна задача - підтримати дитину. Поясніть їй, що ви поруч, що б не відбувалося. Допоможіть проаналізувати те, що трапилося і виробити правила поведінки, щоб це не повторилося. Дитині може знадобитися допомога психолога, щоб впоратися з наслідками травми - підтримайте її в цьому.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube