"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Запропоновані назви вулиць активісти розділили на два списки: "локальний пантеон" та "загальнонаціональний пантеон"
Харківські активісти надіслали лист на ім'я мера Ігоря Терехова з пропозицією перейменувати ще низку вулиць. Деколонізатори вказали назви, яких, на їхню думку, у місті не вистачає. Серед інших прізвищ, пропонується назвати вулиці Харкова на честь Степана Бандери та Симони Петлюри.
Свою пропозицію активісти опублікували в Тelegram-каналі проєкту "Деколонізація України". Вони хочуть використати імена відомих місцевих і загальнонаціональних діячів, які ще не увічнені в назвах вулиць, площ, скверів та інших об'єктів міста.
"Сьогодні скерували звернення на ім'я Харківського міського голови з проханням перейменувати вулиці міста Харкова, використовуючи прізвища видатних місцевих і загальнонаціональних діячів, які досі не зазначені в міській топоніміці", - ідеться в повідомленні.
Свою пропозицію активісти розділили на два списки: "локальний пантеон" і "загальнонаціональний пантеон".
У "локальному пантеоні", зокрема, імена: дитячого письменника з Ізюма Володимира Вакуленка, жорстоко вбитого російськими окупантами; колишнього командира добровольчого батальйону "Харків-1" Сергія Янголенка; активіста харківського Євромайдану Ігоря Толмачова та 15-річного школяра Данила Дідика, які загинули під час теракту біля Палацу спорту 2015 року, і так далі.
До "загальнонаціонального пантеону" активісти включили борців за Україну різних періодів історії: від гетьмана Мазепи до шістдесятників. Зокрема - діячів Української народної республіки, ОУН і УПА. Серед імен, які пропонують увічнити в харківській топоніміці: Іван Мазепа, Симон Петлюра, Степан Бандера, Євген Коновалець, Роман Шухевич, Андрій Мельник, Левко Лук'яненко, Сергій Параджанов та інші.
Після масованих російських обстрілів Харкова влада міста прагне позбутися російських назв станцій метрополітену. Зокрема станція метро "Пушкінська" може отримати нову назву. Процес перейменування активно обговорюється містянами. Серед нових назв станції метро "Пушкінська" пропонують назви "Європейська" або "Сковороди". Також мешканці Харкова не проти, щоб нова назва метро звучала і як "Політехнічна", "Політех", або "Харківський політех".
Навесні 2023 року президент Володимир Зеленський підписав закон "Про географічні назви" щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України. Вже 27 липня 2023 року цей закон набув чинності. Він спрямований на протидію російській імперській пропаганді.
З початку цього року зі станції метро "Пушкінська" в Харкові прибрали барельєф Пушкіна, а також демонтували пам'ятник Пушкіну, прибрали ім'я Пушкіна з назви драматичного театру і ліквідували всі мурали з портретами поета.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.