Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро закликав до обережності щодо цих загроз для інформаційного простору
Франція має підтверджені докази того, що Росія намагається впливати на європейських блогерів для пропаганди кремлівських наративів. Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро повідомив, що французьке МЗС володіє інформацією про спроби Росії маніпулювати лідерами думок у Європі. Зокрема, випадки зафіксовані і у Франції.
Про це Барро повідомив під час виступу на засіданні парламентського комітету з закордонних справ Національних зборів Франції, повідомляє агентство RFI. Барро звернувся до блогерів і їхніх підписників із закликом бути уважними до цих загроз, які можуть вплинути на громадські дебати в Європі.
Він зазначив, що Росія використовує різноманітні методи цифрового втручання, які постійно змінюються. Особливо, за його словами, у виборах у Молдові та Румунії спостерігалося активне використання блогерів для впливу на голосування.
Виступаючи на засіданні, Барро підкреслив, що Франція, як і багато інших європейських країн, зазнає спроб маніпулювання з боку іноземців. Це включає не лише Францію, а й інші країни ЄС.
"Франція піддається декільком видам іноземного цифрового втручання. Використовувані методи [втручання] різноманітні та часто змінюються. Нещодавні вибори в Молдові та Румунії, наприклад, продемонстрували масове використання блогерів-інфлюєнсерів у соціальних мережах, зокрема у мережі Х, для зриву голосування", - заявив Барро.
Він також уточнив, що французьке МЗС має інформацію про спроби Росії завербувати блогерів для поширення проросійської пропаганди. У ЗМІ з’явилася інформація, що Росія намагається залучити на свій бік понад 2000 інфлюєнсерів з Європи. Згідно з джерелами, 20 з них, серед яких дев'ять французів, погодилися співпрацювати з Кремлем.
Паралельно з цим, видання Le Monde повідомило, що розслідування французьких спецслужб показало спроби Кремля залучити блогерів до маніпулювання громадською думкою. Особливо увагу привернули блогери з великою аудиторією, кожен з яких мав сотні тисяч підписників.
Окрім того, Європейська комісія розпочала розслідування проти TikTok, підозрюючи мережу в маніпуляціях із системою рекомендацій під час виборів у Румунії. Зокрема так само йдеться про можливе сприяння проросійській пропаганді.
Колишній телеведучий американського телеканалу Fox News Такер Карлсон 5 грудня взяв інтерв'ю у російського міністра іноземних справ Сергія Лаврова. Очікувано розмова з Лавровим стала еталонним пропагандистським шоу, де російський міністр на широку аудиторію видавав один за одним штампи російської пропаганди.
"Інформатор" зібрав найепічніші заяви Лаврова, серед яких його заяви про те, що Росія та США перебувають у стані "гібридної війни", а запуск ракети "Орешник" по Дніпру – це "повідомлення для України та США". Були і тези про "захист" українців Москвою та ненависні думки Кремля про ядерну війну зі Штатами.
Нагадаємо, що у лютому 2024 року Такер Карлсон брав інтерв'ю у президента РФ Путіна. У ньому російський правитель звинуватив НАТО у розбурхуванні конфлікту в України через постачання зброї. Проте він, начебто, готовий "мирно вирішити конфлікт" й завжди про це говорив, але Київ "хоче продовження війни" й відмовляється від них.
У грудні російський пропагандист та заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв знову почав погрожувати світу. Цього разу він заявив, що його країна-агресор планує захопити ще більше територій. Водночас він сказав про “неонацизм у Європі”, який “потрібно знищити”. Також відомо, що російські пропагандисти використовують так звані ШІ-голоси, згенеровані ElevenLabs, щоб вводити в оману слухачів. Пропагандистку кампанію задля оббріхування України назвали "операція підріз".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.