Операція передбачає вибіркове поширення інформації в мережі, що має на меті підрив довіри до місцевих органів безпеки
Російська пропаганда здійснює інформаційно-психологічну операцію у Європі на тлі повеней, які спричинив циклон “Борис”. Зокрема, це відбувається у кіберпросторі Польщі. Росіяни намагаються викликати у жителів почуття страху та безвиході.
Про це повідомила пресслужба війська оборони кіберпростору Польщі у соцмережі X (Twitter). Людей просять не піддаватися на російські провокації.
Зазначається, що Росія давно планувала посіяти паніку в Європі, а циклон “Борис” став для цієї кампанії певним каталізатором. Пропагандисти вибірково у мережі поширюють контент, що має на меті підрив довіри до місцевих органів безпеки.
“Апарат впливу використовує техніку вибіркового відбору інформації в кіберпросторі та прагне викликати у реципієнтів емоції страху та безпорадності. Одним з елементів операції є спроба підірвати довіру до структур безпеки країни”, – йдеться у повідомленні.
Водночас Кібервійська Польщі закликають людей не піддаватися на провокації та не панікувати. Також закликали перевіряти інформацію, яку знаходять у мережі.
“Зокрема, остерігайтеся контенту, який має на меті викликати бурхливу емоційну реакцію на основі зображень страждання та руйнування”, – додали там.
Відомо, що унаслідок проливних дощів, спричинених штормом "Борис", в Австрії під час рятувальних робіт загинув пожежник, а у Польщі одна людина потонула. У Румунії наразі відомо про чотирьох загиблих та двох зниклих безвісти. Чехія поки не оприлюднювала дані про загиблих, але висока вода тут почала руйнувати будинки.
Загалом у Польщі через повінь пошкоджено дамбу на річці Моравка - місто Строне - Шльонські фактично опинилося під водою. У деякі райони можна дістатись лише гелікоптером. Тому мешканці чекають на рятувальників на дахах будинків. Влада країни залучила до евакуації авіацію та військових.
А 16 вересня в країні прорвало ще одну греблю. Критична ситуація склалася для міста Пачкув. Тим часом уряд Польщі оголосив стан стихійного лиха через масштабні повені.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.