У 2025 році у Дніпрі відновили конкурс проєктів для громадських організацій, який не проводився з початку повномасштабної війни
Цього року громадські та благодійні організації з Дніпра знову отримають допомогу від влади міста. Заступник міського голови Андрій Денисенко урочисто надав сертифікати організаціям, які перемогли у конкурсі від мерії Дніпра. Зокрема, близько 11% виділеної суми отримає організація, яку Андрій Денисенко колись заснував, але з якої вийшов.
Такий конкурс у Дніпрі проводиться з 2016 року. Але через повномасштабну війну його не проводили. У 2025 році поновили. А в умовах згортання грантової допомоги від США (насамперед USAID) така підтримка не буде зайвою для громадських і благодійних організацій.
25 березня 2025 року пресслужба Дніпровської міської ради повідомила, що за результатами конкурсу 10 громадських та благодійних організацій міста отримають підтримку на свої проєкти з бюджету. Майже всі ініціативи спрямовані на підтримку захисників та їхніх родин, розвиток медичної освіти і національно-патріотичного виховання.
Деталей проєктів не розкривається, втім, мешканці Дніпра про це дізнаються вже в ході їх реалізації. Максимальна сума гранту могла складати до 300 тис. грн, а загалом з бюджету виділять 2,5 млн грн.
Серед переможців є громадська організація "Правозахисна група "СІЧ" - одна з найвідоміших у місті та ще й яка продовжує активно працювати. Їй дістанеться 280 тис. грн. Символічно, що один з її засновників і вручає сертифікат.
Конфлікту інтересів тут ніякого немає, бо з Правозахисної групи "СІЧ" політик Андрій Денисенко вийшов у 2020 році, але за українським законодавством навіть якщо засновники вийшли з громадської організації, вони залишаються її засновниками в реєстрах. Ця організація отримає гроші з бюджету, бо розписала якісний проєкт та встигла подати його опис вчасно до міської ради. А ще тому що його схвально оцінила конкурсна комісія.
"Наш проєкт спрямований на правову підтримку ветеранів та постраждалих від війни, а також членів родин військовослужбовців, зокрема, зниклих безвісти, загиблих чи полонених. Це комплексна юридична допомога, яка містить не лише консультування, а й підготовку звернень, судових позовів і аналітичну роботу щодо поліпшення роботи міського управління ветеранської політики, щоб ветерани могли легше повернутися до мирного життя. Дуже важливо, що міська влада Дніпра підтримує такі ініціативи, адже з кожним днем ветеранів стає більше, і ми маємо максимально допомагати їм", - ділиться представниця організації Наталія Кожина.
Правозахисну групу "Січ" у 2014 році у Дніпрі заснували Андрій Денисенко, Оксана Томчук, Віталій Погосян, Дмитро Рева. Засновники організації збудували після цього непогану кар'єру: Оксана Томчук у 2015 році стала депутаткаою Дніпропетровської обласної ради від партії "УКРОП", у 2016 році балотувалася до Верховної Ради, але зняла свою кандидатуру та підтримала Тетяну Ричкову, а після цього була в.о. голови Державної податкової служби на Дніпропетровщині до 2019 року.
Андрій Денисенко у 2014-2019 роках був депутатом Верховної Ради України від Дніпра. Після цього з 2020 року став депутатом Дніпропетровської обласної ради від партії "Європейська солідарність". А з осені 2024 року працює заступником мера Дніпра з інформаційної діяльності заміть Олександра Сидоренка, який звільнився з цієї посади.
Адвокат Віталій Погосян у 2015-2020 роках був депутатом Дніпропетровської обласної ради від "УКРОПу". Керівник Правозахисної групи "Січ" Дмитро Рева був помічником Андрія Денисенка, коли той працював у Верховній Раді (2014-2019), так само допомагав Денисенкові і Погосян у той час.
Серед переможців - ГО "Ветеранський Простір Дніпропетровщини", який займеться відродженням українського національного бойового мистецтва "Спас" за участі ветеранів у закладах освіти, а ще допоможе ветеранам у працевлаштуванні та створенні бізнесу. Очолює організацію Сергій Звірко, який до 2018 року працював заступником директора департаменту соціальної політики міської ради Дніпра. На один з проєктів їм нададуть 220 тис. грн.
Ще 280 тис. грн отримає громадська організація "Розвиток молоді", яку очолює Вікторія Щегельська - донька колишньої начальниці організаційно-господарчого управління департаменту забезпечення діяльності виконавчих органів міськради Дніпра (2017-2020). Ця організація у 2019, 2020, 2021 роках вже проводила "Школу громадського діяча" за бюджетні кошти за межами міста. Серед інших переможців, яких у 2025 році підтримає мерія міста:
Нагадуємо, 27 лютого 2025 року Нацрада з телебачення і радіомовлення не захотіла надати ліцензію на кабельне мовлення каналу "Центр". Він належить відомому журналісту Миколі Фельдману та наразі веде мовлення на YouTube. У регуляторі вказали, що на ефірах у Фельдмана забагато часу займають виступи Олексія Арестовича, тези якого досить сумнівні. Раніше канал "Центр" (у них є і сайт новин) використовувався міською радою Дніпра для піару своєї діяльності - разом з іншими ЗМІ протягом 4 років. Тому на сайті можна знайти опубліковані релізи мерії Дніпра з коментарями дніпровських чиновників або передрук їхніх виступів з інших ЗМІ.
Також нагадуємо, що комунальне підприємство "Дніпроводоканал" міської ради Дніпра заплатить 944,4 млн грн фірмі "Ел-Енерго" за електроенергію. Її співвласником на 45% є Олексій Кірющенко - режисер телесеріалу "Слуга народу". У міській владі на роботу фірми нарікань немає - все виконують вчасно та якісно. У 2024 році "Ел-Енерго" вже поставило "Дніпроводоканалу" електроенергії на майже 623,4 млн грн.