Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Дія креативно підійшла до порад українцям. За допомогою милих котиків експерти, перш за все, рядять обладнати комфортне місце для відпочинку
У "Дії" на прикладі з котиками та собачкою дали ряд корисних порад для тих, хто не може заснути під час повітряних тривог та масованих атак, які останніми днями часто трапляються в Києві. Експерти звернули увагу на місце для сну - воно має бути відповідно облаштовано, а також на фонову атмосферу, яка допоможе краще зосередитись на засипанні.
Відповідні поради з зображеннями милих котиків і собачки з'явилися в телеграм-каналі сервісу державних послуг. В "Дії" дали п'ять порад щодо того, що робити, аби виспатися.
Експерти радять облаштувати безпечне місце. Це може бути коридор квартири, який підходить під правило двох стін, підвал, бомбосховище чи метро. Навіть коли немає повітряної тривоги, але переслідує страх, краще облаштувати місце для сну там, де почуваєтеся максимально безпечно.
Крім того, важливо, зберігати тепло. Для сну важливо не відчувати холоду і стресового ознобу. "Дія" радить одягатися так, наче будете спати на вулиці, також краще обрати важку ковдру.
Також важливо потурбуватися про звукову атмосферу. Експерти радять обрати звуки, які заспокоюють, наприклад, тиху музику, шум моря, вітру, дощу або пташиний спів. Якщо любите тишу, використовуйте зручні навушники, що не тиснуть на вуха, вушні затички або вушні тампони, рекомендують в "Дії".
Крім того, варто звернути увагу на біологічні та психологічні фактори. Як би не було складно, експерти радять намагатися дотримуватися режиму дня та збалансованого харчування, опанувати навички контролю тривожності, збудження та розпачу, щоб допомогти психіці стабілізуватися.
Ще одна порада від експертів - проконсультуватися з лікарем. Якщо проблеми зі сном стали
хронічними та відпочити не вдається вже тривалий час, то варто звернутись до фахівця, який
може призначити лікування.
Експерти радять спати мінімум 7 годин на добу, щоб нормально функціонувати, попри стрес, який відчувають українці.
Одна з найефективніших вправ називається "4-7-8". Щоб заснути, необхідно:
Психолог Вікторія Горбунова радить використовувати всі можливі інтервали часу для сну. За її словами, важливо намагатися заснути не лише вночі, а й у будь-які доступні періоди часу вдень.
Раніше Інформатор зібрав ряд порад від психологів, як налаштувати дитину на навчання під час війни. Зокрема, варто уникати негативних оцінок та великих за обсягом домашніх завдань, до того ж вчителі всіляко мають підбадьорювати учнів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.