У короткостроковій перспективі однією з найважливіших складових українського успіху у війні проти РФ є наявність надійної ППО, переконаний держсекретар США
Очікується, що Україна отримає "хороші новини" в своєму прагненні отримати більше систем протиповітряної оборони перед самітом НАТО у Вашингтоні 9-11 липня. Ці новини анонсував держсекретар США Ентоні Блінкен. На його переконання, Україні потрібно більше ППО, щоб на даному етапі війни захистити свій потенціал.
Блінкен у інтерв’ю в Інституті Брукінгса 1 липня приділив суттєву увагу темі України й пояснив, як адміністрація президента Джо Байдена бачить майбутній успіх України. Частиною цього успіху у короткостроковій перспективі він назвав посилення української ППО.
“Ми працюємо над цим. Я думаю, буде більше новин про це найближчими тижнями, напередодні саміту НАТО наступного тижня”, - додав він.
В економіці України є надзвичайний потенціал за належних інвестицій, але щоб розкрити як військовий, так і економічний потенціал, потрібно забезпечити протиповітряну оборону для захисту територій, у які зроблено інвестиції, вважає держсекретар. Кінцевим підсумком таких спільних зусиль з посилення України має стати “успішна країна, і країна, яка є самостійною в цих трьох сферах, а відтак виступає найсильнішою відповіддю російському диктатору Володимиру Путіну”, вважає Блінкен.
Високопоставлений представник Держдепу США на умовах анонімності підтвердив у коментарі Reuters, що партнери можуть повідомити про нові постачання ППО для України. Посадовець натякнув, що мова може йти про зенітно-ракетні комплекси Patriot або аналогічні за своїми можливостями системи.
"Ми сподіваємося, що зможемо встигнути до саміту і зробити деякі нові оголошення щодо ППО. Ви чули, що українці прагнуть отримати додаткові Patriot або подібні системи. І я думаю, що у нас будуть додаткові хороші новини для них на цьому фронті", – зазначив він, не надав жодних інших подробиць.
Нагадаємо, що у червні Блінкен обіцяв, що на Саміті НАТО, який відбудеться 9-11 липня у Вашингтоні, допомога Україні стане ключовим питанням. Захід буде зосереджений на допомозі Україні у довгостроковій перспективі, союзникам важливо знати, що ЗСУ мають усе необхідне для того, щоб зупинити росіян, додав він.
Раніше ЗМІ повідомляли, що США працюють над тим, щоб передати Україні ще одну батарею ЗРК Patriot, яка може стати другою, яку передали. Крім пускових установок, Вашингтон планує надати радари та інше обладнання, необхідне для підтримки цієї системи. Ймовірно, комплекс увійде в один з траншів в рамках пакета допомоги на 61 млрд доларів, нещодавно схваленого Конгресом. Також відомо, що Україна та США домовляються з Ізраїлем про передачу ЗСУ восьми систем Patriot.
Зазначимо, що 2 липня у вечірньому зверненні президент України Володимир Зеленський розповів, що доручив міністру оборони України Рустему Умєрову під час його візиту до США отримати конкретні дати, коли буде поставлено додаткові системи Patriot, про які країна має домовленість з партнерами.
США скоро нададуть Україні черговий пакет військової допомоги загальною вартістю 2,3 мільярда доларів, заявив очільник Пентагону Ллойд Остін 2 липня. Остін уточнив, що до пакета увійдуть "ракети для протиповітряної оборони, протитанкова зброя та інші критичні боєприпаси із запасів США".
Президент США Джо Байден нещодавно оголосив про виділення Україні нового пакету військової допомоги на суму $225 млн. Байден також висловив жаль з приводу затримки цього пакету під час ухвалення його Конгресом і вибачився перед Володимиром Зеленським. Видання Associated Press писало, що до цього пакету увійдуть боєприпаси, мінометні системи, артилерійські снаряди.
24 травня Пентагон оголосив про виділення нового пакету військової допомоги Україні на $275 млн. До нього увійшли артилерійські снаряди калібру 155 мм та 105 мм та боєприпаси для реактивних систем залпового вогню HIMARS. 10 травня Байден наказав надати Україні військову допомогу на $400 млн. 15 травня Блінкен оголосив, що Україна отримає ще $2 млрд.
Ще кілька місяців тому стало відомо, що на липневому Саміті НАТО не будуть підіймати питання вступу України до Альянсу. Адже наразі невідомо, як саме закінчиться війна з РФ. А для вступу потрібно, щоб Україна її виграла.
Натомість приділять увагу одразу трьом ключовим питанням, що тісно пов'язані з Україною. А саме: наближення країни до Альянсу, фінансування військової допомоги Україні, створення спільного центру України і НАТО в Польщі. Також під час цього заходу союзники можуть досягти домовленостей щодо надання Україні допомоги у 40 млрд євро щорічно.
Раніше Інформатор писав, що влада США та Німеччини закликала Володимира Зеленського не вимагати під час саміту Альянсу встановлення чітких термінів вступу країни до НАТО. А все тому, що вони не бачать подальшого просування у цьому питанні, як мінімум до наступного року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.