У чотирьох областях України пошкоджені лінії електропередачі - Міненерго про ситуацію зі світлом станом на 9 листопада

Два енергоблоки ТЕС вивели у короткостроковий ремонт

Міненерго
Станом на 9 листопада обстрілами пошкоджені лінії електропередачі на Донеччині, Дніпропетровщині, Харківщині та Чернігівщині

Окупанти не залишають спроб руйнації енергосистеми України. За минулу добу, 8 листопада, внаслідок обстрілів пошкоджено лінії електропередачі Донецької, Дніпропетровської, Харківської та Чернігівської областей. Обсяг виробленої електроенергії достатній для повного забезпечення потреб споживачів та промисловості.  

Як розповіли у Міненерго, енергогенеруючі потужності працюють у штатному режимі. Запасів вугілля та мазуту на складах достатньо для безперебійної роботи станцій. Два енергоблоки ТЕС вивели у короткостроковий ремонт з технологічних причин.

Ситуація зі світлом по Україні станом на 9 листопада  

  • На Дніпропетровщині за минулу добу з технологічних причин знеструмлювалося більш ніж 3 600 абонентів, через обстріли – 490 споживачів. Наразі усіх заживлено.
  • На Донеччині за минулу добу внаслідок бойових дій вимикались понад 4 600 абонентів. Заживили майже 3 800 споживачів. Тривають відновлювальні роботи.
  • На Запоріжжі з технологічних причин знеструмлювалися 1 600 абонентів. Загалом за добу заживили майже 1 800 абонентів.
  • На Харківщині внаслідок ворожих обстрілів пошкоджено лінії електропередачі. Проводяться роботи з розмінування територій та відновлення енергопостачання. За добу заживлено майже 1 800 споживачів.
  • На Чернігівщині внаслідок бойових дій знеструмлено більше ніж 850 абонентів. Окрім того, 126 абонентів знеструмлено з технологічних причин. Роботи із заживлення тривають.

Загалом енергетики за добу повернули світло понад 9 тисячам споживачів. На Миколаївщині з технологічних причин без світла - більш ніж 2 400 побутових та близько 290 юридичних абонентів. На Сумщині з технологічних причин знеструмлювалося понад 400 споживачів. Тривають роботи з відновлення енергопостачання.

Комерційний імпорт електроенергії зі Словаччини та Румунії за минулу добу склав 2 175 МВт-год. Експорт до Словаччини, Молдови та Румунії – 3 022 МВт-год.

Загроза нових атак по енергосистемі та необхідність захисту 

Цієї зими росіяни планують і далі атакувати об’єкти енергетичної інфраструктури України, тому продовження міжнародної підтримки українського енергосектору відіграє надзвичайно важливу роль. На цьому наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко в інтерв’ю Bloomberg. Він розповів, що під час візиту до Вашингтону провів низку важливих зустрічей у Державному департаменті, Сенаті, Міністерстві енергетики США.

"На всіх зустрічах ми говоримо про те, що Україна веде не просто війну з росією, а бореться за демократію і цінності. Ми обговорюємо підтримку енергетичного сектору", - зазначив Галущенко.

Галущенко розповів, що цього року в межах підготовки до ОЗП велася наймасштабніша за всю історію України ремонтна кампанія на об’єктах енергетики, адже ворог зруйнував багато об’єктів, зокрема генерації і передачі. Також наголосив, що найкращим механізмом захисту енергетичної інфраструктури є посилення протиповітряної оборони країни.

"Цього року ми маємо кращий повітряний захист, ніж торік. Ми отримуємо більш сучасні системи від наших партнерів, зокрема зі США та деяких європейських країн. Але нам потрібно більше. Системи протиповітряної оборони – це найкращий спосіб захистити енергетичну інфраструктуру. Треба захистити енергетику країни, бо це - основа економіки України", - вказав Галущенко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube