У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Одною з цілей є "ініціювання мирного процесу"
В червні Україна та шестеро африканських делегатів проведуть перемовини. Африканські лідери з корисливих для себе цілей, планують в цей час підняти тему миру, тому говорити хочуть і з Києвом, і з Москвою.
Як повідомляє AP News, перш за все африканські лідери хотіли б порушити питання "відкупу". Вони заявляють, що не проти б заплатити Росії за експорт добрив, яких нині так потребує Африка. Так звана "миротворча місія" охопить зокрема й питання зернових вантажів. Окрім цього, за словами посередника з африканської сторони Жана-Ів-Олів'є, говоритимуть й про обмін полоненими.
"Переговори, ймовірно, розпочнуться наступного місяця", — зазначив Олів'є.
Окремо лідери країн - російський диктатор Володимир Путін і президент України Володимир Зеленський - погодилися прийняти делегації президентів Південної Африки, Сенегалу, Єгипту, Республіки Конго, Уганди та Замбії. Переговори схвалили й в Штатах, ЄС, ООН та Китаї.
Коли російські загарбники частково окупували південь України, перед світом постало питання, що робити з зерном, яке наша країна регулярно відправляла на експорт, в тому числі в Африку. Чорне море, яким зазвичай вивозили зернові — росіяни заблокували. А в Африці в цей час, кількість голодних громадян приблизно налічували в межах до 19 мільйонів. Зокрема, таку статистику давав Міжнародний комітет порятунку.
У заяві комітету йшлося про те, що цього року 349 мільйонів людей у 79 країнах зазнають гострої продовольчої кризи, тому чорноморську зернову угоду, яку росія відмовляла довгий час продовжувати через "невиконання списку вимог щодо полегшення її власного експорту зерна та добрив", необхідно продовжити.
Нагадаємо, Росія намагалася всіляко призупинити дію "зернової угоди", наполягали на терміні дії 60 днів, а також висувала багато вимог щодо продовження дії зернового коридору. Водночас Україна, Туреччина та ООН, наполягали на тому, що в момент дії угоди не можна змінювати будь-які правила. Врешті-решт росія, вже як місяць, блокує найбільший порт зернової угоди. Відтак, наразі в порту "Південний" перебуває понад 1,5 млн тонн агропродукції для 10 країн світу, які мають бути завантажені на 26 суден, що продовжують очікувати в територіальних водах Туреччини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.