У Буданова повідомили, що росія збирається відправити на кордон з Україною загони прикордонників ФСБ

Читать на русском

За інформацією ГУР з перехоплення, загони з ФСБ формуються для посилення укріплення кордону з Україною

Читать на русском
ГУР повідомляє про плани рф
Сформовані підрозділи розмістять у Брянській, Курській та Бєлгородській областях

За інформацією ГУР з перехоплення, загони з ФСБ формуються для посилення укріплення кордону з Україною

В росії відбувається активна мобілізація особового складу прикордонної служби ФСБ з метою посилення оборони кордону з Україною. Зокрема, сформовані підрозділи планують розмістити у Брянській, Курській та Бєлгородській областях. Ця інформація була отримана внаслідок перехоплення Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

За даними українських розвідників, 25 січня 2024 року вдалося перехопити телефонну розмову між двома російськими військовими, що служать на території окупованої Абхазії. У ході цього діалогу між кадровиком сухумського прикордонного загону, капітаном Юсібовим, та прапорщиком Зімськовим, який перебуває на службі в прикордонній заставі міста Очамчире, розглядається план формування списків для надсилання військовослужбовців на російсько-український кордон "на постійне розташування".

"- Капітан Юсібов. - Товаришу капітане, бажаю здоров'я. Прапорщик Зімськов. У нас без надзвичайних ситуацій. - Бажаю здоров'я. - Товаришу капітане, а питання таке: на коли ці загони, приблизно, на Курськ, Брянськ, Бєлгород будуть приблизно? В який час? - Не готов сказати. Поки тільки списки збирають. - Тільки списки? - Так. На постійне перебування. - Ну, я зрозумів, що на постійне перебування. - У тебе є бажання на постійне розташування туди? - Ну, а чому б ні. Я поки роздумую. Так а в який термін списки треба вам відправити? - До вечора мене повідомити треба буде. - Вже до вечора? - Так. - Ось дізнатися б, відправлять мене туди у відрядження чи ні, якщо ні, то можна їхати. - Ну, не готов сказати нічого. Не готов. Ми ж і самі, знаєш, живемо одним днем. Перспектив няких немає ні в кого", - розмовляють між собою військові рф. 

 

Нагадаємо, що у липні 2023 року з подачі російської ФСБ на Брянщині до захисту кордонів залучали добровольців. Ці "помічники" прикордонників мали відстежувати ДРГ. Зазначалося, що вони пройшли спецкурс підготовки у навчальному центрі і зможуть зміцнити безпеку на кордоні. Аналогічні компанії з залучення до військової служби цивільних планували запроваджуватись й в інших регіонах, які межують з Україною.

З минулого року в інформаційному просторі обговорюють інформацію про те, що в українському Генштабі розглядається можливість захоплення російських територій під час контрнаступу. Ідея виглядає привабливо. Однак для України ризики, пов’язані з такою дією, можуть призвести до катастрофічних наслідків.

 Агенти ФСБ серед українців: останні випадки

Серед населення вистачає і "власних" агентів рф. Це так звані "почєкуни" руського міра або ті, кого завербували спецслужби рф. Так, у Харкові нещодавно затримали 18-річного юнака, якого підозрюють в коригуванні російських ударів по місту. За професією він є айтішником. Відомо також, що хлопець готував кібератаки на державні органи влади. Здійснити ці наміри фігурант не зміг, адже його заарештували. У січні цього року СБУ затримала у Києві колишнього посадовця Мінвугілля за підозрою у співпраці з фсб рф. За даними слідства, ексчиновник, який після 2014 року позиціонував себе як "політичний експерт", проводив інформаційні диверсії проти України. Також він пропагував приєднання східних регіонів України до Ростовської області. Окрім всього, силовики звинуватили чоловіка у співпраці з ватажком терористичної організації "лнр" Леонідом Пасічником. Фігуранту загрожує до 15 років позбавлення волі.

Також ми писали про затримання ще одного агента фсб, який збирав розвіддані про спецпідрозділи ЗСУ та СБУ, які спеціалізуються на використанні безпілотних літальних апаратів. Зазначається, що відповідне завдання ворожий агент отримав від свого російського "куратора" наприкінці літа 2023 року. Для його виконання поплічник агресора намагався вступити на навчання до однієї з київських шкіл "Армії дронів".

У жовтні минулого року настоятеля храму УПЦ МП на Сумщині, який збирав дані для фсб, засудили до 15 років за ґратами. Зокрема, він передавав ворожим спецслужбам інформацію про оборону Сумської області. Його судили за статтею про держзраду. Йому також присудили конфіскацію майна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.