Північнокорейські військові, за даними ГУР, покращили бойову підготовку та змінили тактику дій. Частина з них уже бере участь у боях з українськими військами, а інші готуються до нових атак у прикордонних регіонах
Північнокорейські військові, які вже зазнали значних втрат у війні проти України, але потенційно можуть бути задіяні у майбутньому наступі російських сил на Сумському та Харківському напрямках. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк. За його словами, армія КНДР поступово адаптується до бойових умов - покращила підготовку та змінила тактику.
В інтерв’ю японському телеканалу NHK Андрій Черняк пояснив, що якщо раніше північнокорейці йшли у масові атаки, стаючи легкою мішенню для українських дронів і артилерії, то тепер діють дрібними мобільними групами по одному-двоє бійців. Черняк також зазначив, що станом на зараз у бойових діях вже загинуло близько 5 тисяч північнокорейських військовослужбовців.
"Тактика і бойова підготовка у північно-корейських солдатів змінилася і тепер вони наступають не широкомасштабно, як раніше, стаючи мишенню для артилерії, а йдуть групами по 1-2 людини", - сказав Черняк.
Ще орієнтовно 6 тисяч солдатів із КНДР залишаються на території Курської області РФ, звідки продовжують брати участь у війні. Мовний бар’єр із російськими окупаційними військами не став на заваді виконанню бойових завдань - північнокорейці отримують накази і йдуть у наступ без взаємодії з іншими підрозділами.
Тему продовжують й аналітики The Wall Street Journal: видання повідомляє, що бійці КНДР стали одними з найнебезпечніших противників на фронті - завдяки швидкій адаптації, високій витривалості й відсутності вагань щодо виконання наказів. Колишній радник Пентагону Рубен Ф. Джонсон навіть заявив, що Північна Корея втратила половину своїх військових, направлених в Україну, після чого КНДР надіслала обмежене підкріплення.
На тлі цих подій російська армія активно доукомплектовує свої підрозділи поблизу українського кордону. За словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, 9 квітня окупанти почали штурмові дії в напрямку Харківщини й Сумщини, ймовірно з метою створення буферної зони.
Хоча, як уточнив керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко, загроза безпосередньо обласним центрам наразі не є критичною, найбільш вірогідним вектором подальшого тиску залишається Сумська область.
Після нещодавньої операції українських Сил оборони на території Курської області росіяни активізувалися. У відповідь ЗСУ утримують плацдарми на прикордонні, а також 18 березня здійснили обмежену операцію на території Бєлгородської області.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.