Війська Білорусі пересуваються вздовж кордону з Україною: що це означає

Читать на русском

Росіяни намагаються втягти армію Білорусі у війну з Україною, а Лукашенко пручається як може

Читать на русском
Війська Білорусі пересуваються вздовж кордону з Україною: що це означає
Білоруські вояки

Росіяни намагаються втягти армію Білорусі у війну з Україною, а Лукашенко пручається як може

Режим Лукашенка оголосив про переміщення військ та військової техніки, посилаючись на контртерористичну загрозу, повідомляє CNN. Як зазначає видання, причиною таких дій білоруської армії є нібито зростання напруженості вздовж українсько-білоруського кордону. Інформатор пробує з’ясувати, яка причина у цієї активності може бути насправді?

Офіційна причина

“На території Республіки Білорусь 7-8 грудня під керівництвом Державного секретаріату Ради безпеки Республіки Білорусь проводиться перевірка державної системи реагування на акти тероризму. У цей період заплановано пересування військової техніки та особового складу сил забезпечення національної безпеки, тимчасове обмеження руху громадян (транспорту) окремими дорогами загального користування та дільницями місцевості, застосування імітаційних засобів поразки у навчальних цілях. «Приносимо вибачення за можливі незручності», — йдеться у повідомленні Державного секретаріату Ради безпеки.

За повідомленням CNN, Білорусь також знову оголосила про початок військових навчань у рамках «осінньої призовної кампанії з проходження початкової військової підготовки новобранців».

Що відбувається насправді

Минулими вихідними міністр оборони росії Сергій Шойгу відвідав Білорусь і зустрівся з самопроголошеним президентом Олександром Лукашенком — що, за словами радника глави Адміністрації президента України Михайла Подоляка, “долучиться до матеріалів обвинувального висновку як розподіл злочинних ролей”. Не виключено, що на зустрічі йшлося про приєднання армії Білорусі до окупаційної армії росії у війні в Україні.

Щоправда, начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов вважає, що інформація, що розповсюджується у ЗМІ, про можливий повторний наступ з території Білорусі, – не більш ніж частина російської інформаційної війни. Він запевнив, що білоруси не хочуть нападати на Україну – їх змушують росіяни, але не треба допомагати ворогові в цьому.

“Все, що відбувається у нас у медіапросторі, пов'язане з тематикою Білорусі – це луна саме російської інформаційної спеціальної операції. Головна мета – посіяти паніку серед суспільства, відтягнути наші сили та засоби від реальних бойових дій на передовій, – пояснив голова розвідки в ефірі телемарафону.

Згоден з ним і експерт Українського інституту майбутнього Ігар Тишкевич. 

 “Лукашенко дуже боїться залучення білоруської армії у війну в Україні. Соціологія показує, що це рішення буде смертельним для нього. І з точки зору утримання влади, і з точки зору небезпеки елітного заколоту. Тобто ввести білоруські війська в Україну небезпечно для життя Лукашенка. Тому він буде петляти по достаннього”, - каже Ігар Тишкевич.

Експерт звертає увагу на те, що офіціальний Мінськ досі не признав те, що росія називає “своїми новими кордонами”. На його думку, якщо таке визнання відбудеться (а кремль буде тиснути на Лукашенка з цього приводу), виникають нові зобов’язання, передбачені умовами військового співробітництва в рамках Союзної держави.

“Тобто на сьогодні вірогідність того, що білоруська армія розпочне війну в Україні, дуже мала. Вірогідність ракетних ударів з території Білорусі залишається високою. Крім того, у Лукашенко є інші шляхи військової допомоги путіну”, - відзначив Ігар Тишкевич.

Що відомо про армію Біларусі

Останні місяці регулярно актуалізується тема загрози повторного нападу на Україну з боку Білорусі, а серед можливих варіантів допускається приєднання до російських окупантів і військовослужбовців республіки Білорусь. Відомо, що білоруська армія налічує 45 тис. військовослужбовців, з яких близько 20 тис. є боєздатними. При цьому лише кілька тисяч із боєздатних сил РБ складають десантники та сили спеціальних операцій. На сьогодні немає точних даних про кількість російських військових на території Білорусі. Олександр Лукашенко раніше називав цифру 9 тисяч, тоді як українська розвідка — 20 тис. Проте, на думку експертів, цього недостатньо для повторення вторгнення 24 лютого.

Раніше Інформатор повідомляв, яку допомогу у військовій сфері здатен надати білоруський диктатор Лукашенко своєму російському колезі путіну.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.