Російський диктатор заявив, що не має наміру воювати з НАТО, але "змушений" реагувати на нарощування потенціалу Альянсу поблизу своїх кордонів
Вождь росіян володимир путін погрожує Фінляндії проблемами через вступ до НАТО, хоч раніше, мовляв, відносини між країнами були ідеальними. Такою стала реакція правителя рф на коментар пропагандиста про те, що на Заході переконані в агресивних намірах москви. Слова вождя росіян пролунали після того, як москва організувала кризу мігрантів на кордоні з Фінляндією.
Таку заяву путін зробив під час інтерв’ю для пропагандистського проєкту «Москва. Кремль. Путін». За його словами, євроатлантична інтеграція Фінляндії була непотрібною, адже в росії «не було жодних територіальних претензій» до Гельсінкі.
«Взяли й затягли в НАТО Фінляндію. У нас що були якісь суперечки? Усі суперечки, зокрема й територіального характеру, у середині XX століття давно вирішені. Найдобріші та сердечні були відносини. Проблем не було, тепер будуть. Тому що ми тепер будемо створювати Ленінградський військовий округ і концентрувати там певні військові підрозділи. Навіщо їм це треба? Нісенітниця якась», — заявив «гарант» будапештського меморандуму.
Фінляндія заявила про повне закриття свого 1340-кілометрового кордону з росією, після мігрантської кризи, яку організувала москва. Раніше кремль обіцяв відповісти на цей «недружній крок». Вище керівництво Фінляндії не раз заявляло, що причиною зміни багаторічної політики позаблоковості стали імперські амбіції кремля.
Про те, що кремль, якщо йому вдасться перемогти Україну, спробує розпочати агресію проти країни НАТО заявила ціла низка західних лідерів та експертів. Зокрема про це казав президент США Джо Байден. Західні експерти підрахували, що якщо росіяни переможуть у війні проти України, стримувати кремль буде в рази дорожче для Альянсу, не кажучи вже про політичні втрати від такого кроку.
Водночас низка одіозних політиків заявляють, що страхи перебільшені. Експрезидент США Дональд Трамп вважає, що такі заяви є лише спробою мобілізувати підтримку Адміністрації Байдена. Конгрес США, хоч його й контролюють республіканці, навіть прийняв законопроєкт, який забороняє президенту без дозволу Парламенту виходити з НАТО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.