У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Спікер парламенту Туреччини Нуман Куртулмуш вже підписав протокол ратифікації
У середу, 25 жовтня, Туреччина почала ратифікацію вступу Швеції до НАТО. Вона має бути скоро завершена. Ратифікує заявку турецький парламент.
Про те, що Туреччина розпочала ратифікацію заявки Швеції до вступу у НАТО повідомляє видання Hürriyet. Наразі заявка про вступ передали до Комісії у закордонних справах Турецької республіки.
Відомо, що спікер парламенту Туреччини Нуман Куртулмуш вже підписав протокол про вступ Швеції до НАТО. Напередодні документ підписаний лідером Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. його також схвалив спікер Нуман Куртулмуш.
Раніше Інформатор писав, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вніс на розгляд до парламенту своєї країни протокол про вступ Швеції до НАТО. Депутати мають ухвалити дане рішення. Після цього процес інтеграції шведської держави до Альянсу розблокується.
Туреччина є членом НАТО з 1952 року. Вона є однією з чотирьох країн-засновників Організації Північноатлантичного договору, і її членство є важливим фактором безпеки в регіоні.
Країна приєдналась після того, як СРСР відмовився від своїх зобов'язань щодо безпеки Туреччини в рамках Договору про дружбу та взаємодопомогу 1925 року. Приєднання Туреччини до НАТО було направлено на зміцнення безпеки Туреччини і запобігання радянській експансії в регіоні.
На сьогодні Туреччина відіграє важливу роль в НАТО. Вона є членом Південної групи держав НАТО, яка відповідає за безпеку в Середземному морі та на Близькому Сході. Туреччина також є членом програми НАТО з розширеного співробітництва, яка передбачає поглиблення співпраці між НАТО і її партнерами.
В останні роки відносини між Туреччиною та НАТО були напруженими. Туреччина була критикована за закупівлю російської протиракетної системи С-400, а також за політику щодо курдів у Сирії і в Іраку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.