Тримаємо курс на зменшення держсектору шляхом залучення приватних інвесторів – міністерка економіки

За словами міністерки, економіка України демонструє тенденцію до стабільного зростання

Тримаємо курс на зменшення держсектору шляхом залучення приватних інвесторів – міністерка економіки

Представники влади та Європейської Бізнес Асоціації у рамках відкритої експертної платформи партії “Слуга народу” обговорили напрямки та пріоритети роботи для покращення інвестиційного клімату в Україні та створення сприятливого бізнес-середовища.

Про це за результатами зустрічі повідомляє перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Зокрема, сторони обговорили збалансування фіскальної політики держави, прозоре регулювання торгівлі, харчової та фармацевтичної продукції та необхідність оновлення трудового законодавства.

“Тримаємо курс на зменшення державного сектору шляхом залучення приватних інвесторів та відкритої приватизації. Проводимо і вдосконалюємо корпоративну реформу. Зокрема, працюємо над тим, аби урядовий Номінаційний комітет працював ефективніше. Ми вдячні нашим міжнародним партнерам, які активно долучені до його роботи”, - розповіла Свириденко.

За словами міністерки, економіка України демонструє тенденцію до стабільного зростання. 2021 року Україна отримала найвищий доларовий ВВП за всю історію – майже 200 мільярдів доларів.

Для підтримки бізнесу та економіки в цілому цього року уряд ініціює ряд проєктів, аналогів яким не було раніше. Мова йде, зокрема, про програму з термомодернізації будівель, доступну іпотеку для населення під чесні 5%. 

Для посилення родючості та зміцнення експортного потенціалу держави стартує зрошення земель на півдні України. Також уряд стимулюватиме українське судно- , машинобудування шляхом довгого лізингу в рамках проєкту “Машинобудування: кредитування та лізинг 5%”.

Заходи покликані стимулювати попит на стратегічно важливі галузі економіки. Очікується, що це в результаті покращить інвестиційний клімат та добробут громадян України. 

“Нарощування експорту залишається пріоритетом. У першу чергу, через регіон Пан-Євро-Мед і цьому сприятиме укладена нещодавно угода про зону вільної торгівлі з Туреччиною. Також важливо передбачити доступ бізнесу до експортного кредитування через Експортно-кредитне агентство, для цього вже маємо зафіксоване фінансування у Державному бюджеті”, - додала Свириденко.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube