Українці можуть заробити на падінні євро
Національний банк намагатиметься згладжувати курсові коливання на міжбанку за доларом через інтервенції. І опосередковано, цим впливати й на курс євро в Україні щодо гривні через перерахунок пар євро/долар та долар/гривня. Тож при подальшому просіданні євро щодо долара і відносно стабільному курсі долара щодо гривні очікується подальше просідання євро щодо гривні. Громадянам, які бажають заробити на євро при рівнях близько «дна» (рівень близько 1,03−1,04 долара за євро), саме в цей момент і купувати євро за гривню. Про це у колонці для "Мінфіну" пише фінансовий аналітик Олексій Козирев.
Затиснутий обмеженнями Національного банку та його ж повним домінуванням, як продавця долара на торгах, — український валютний міжбанк слухняно виконуватиме всі «хотілки» регулятора щодо курсового тренду до кінця цього року. Найімовірніше, офіційний курс плавно підведуть до закладеного в бюджеті 2024 року рівня близько 42,10 гривень за долар.
"Це можна називати хоч політикою «гнучкого курсоутворення», хоч «керованим курсом», — але своїми інтервенціями, їх обсягами, частотою виходу з продажами валюти та котируваннями Нацбанк у будь-який момент може розгортати курс у потрібний йому бік. Й іноді йому було б і самому вигідне деяке послаблення гривні для покращення показника зростання доходів НБУ від курсової переоцінки ЗВР у своєму балансі. Але Нацбанк відповідає в Україні за цінову стабільність, тож змушений діяти в межах цього мандату. А навіть офіційна інфляція вочевидь перевищить двозначну цифру. І з огляду на те, що значна частина товарного та воєнного покриття в умовах війни — це імпорт, який «прив'язаний» до курсу долара та євро, — зараз сильно розхитувати «курсовий човен» для Нацбанку означає лише подальше зростання цін. Тому Нацбанк намагатиметься згладжувати курсові коливання на міжбанку за доларом через інтервенції. І опосередковано, цим впливати і на курс євро в Україні щодо гривні через перерахунок пар євро/долар та долар/гривня", - пояснив Козирев.
У цьому разі, при подальшому просіданні євро щодо долара і відносно стабільному курсі долара щодо гривні очікується подальше просідання євро щодо гривні. Але в менших масштабах, ніж це було нещодавно.
"Я тоді радив би громадянам, які бажають заробити на євро при рівнях близько «дна» (у моєму прогнозі поки що це рівень близько 1,03−1,04 долара за євро), саме в цей момент і купувати євро за гривню. Тоді після того, як євро почне ситуативно зростати, можна буде зафіксувати свій прибуток у гривні як шляхом продовження поступового зростання курсу долара щодо гривні (реалії України в умовах війни), так і ситуативних зміцнень позицій євро щодо долара. Я починав би фіксувати свій прибуток від такої операції в той момент, коли євро повернувся б до рівнів 1,06−1,07 і вище щодо долара та рівню в межах близько 45 гривень за долар в Україні (саме такий курс долара закладено в нашому бюджеті країни на кінець 2025 року)", - додав Козирев.
Курс долара в Україні до кінця поточного тижня в банках перебуватиме в межах від 41,20 до 42 грн/дол., а в обмінниках фінкомпаній - у межах від 41,20 до 41,95 грн/дол., прогнозував Козирев. Курс євро, за його прогнозом, у банках коливатиметься в межах коридору купівель і продажів від 43,20 до 44,80 грн/євро, а в обмінниках фінкомпаній - від 43,30 до 44,70 грн/євро.
"І за доларом, і за євро гуртові обмінні пункти (від 1000 доларів або євро) будуть готові "підійматися" за курсом прийому на 3-5 копійок і продавати валюту дешевше на 2-7 копійок, порівняно з роздрібними пунктами обміну валют. Такі обмінники зацікавлені в максимальному обсязі своїх операцій і заробляють саме в такому форматі, що й дає їм змогу виставляти привабливіші курси для платоспроможних клієнтів як за здавання ними валюти, так і під час її купівлі", - зазначав експерт.
Прогнозуючи, якими будуть котирування долара на міжбанку в цей період, Козирев припустив, що вони вмістяться в межі коридору від 41,25 до 41,75 грн/дол. У цьому випадку, через перерахунок пар євро/долар і долар/гривня, курс євро на торгах цього тижня перебуватиме в межах коридору від 43,23 до 44,55 гривні. Експерт упевнений, що головним продавцем долара на торгах залишиться НБУ, який своїми обсягами інтервенцій, їхніми цінниками й частотою виходу на торги формуватиме курсовий тренд на міжбанку, і опосередковано - офіційний курс.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.