Водночас без гарантій безпеки від США Київ не вважатиме надійною будь-яку коаліцію
Новообраний президент США Дональд Трамп просто прагне якнайшвидше завершити війну в Україні. У далекоглядній перспективі він не погодиться на гарантії безпеки для України від США. Водночас Київ вважатиме будь-яку військову коаліцію ненадійною саме через те, що Вашингтон не буде у ній присутній. Виходом з війни для України стане так званий "озброєний нейтралітет".
Думками про те, як може завершитися війна в Україні й що очікує українців у майбутньому, поділився американський військовий експерт Райан Менон у колонці для The New York Times. За його словами, єдине, до чого прагне Трамп зараз — якомога швидше покласти край війні в Україні, утім про підтримку мирної ситуації в Україні шляхом надання відповідних гарантій безпеки від США не йдеться.
Менон пише, що Трамп "прагне не тільки закінчити війну, не даючи жодних обіцянок захистити Україну, а й скоротити зобов'язання Америки щодо безпеки в Європі в цілому".
Військовий експерт акцентує, що зараз Вашингтон більше зосереджуватиме свою увагу не на Європі, а на Азійсько-Тихоокеанському регіоні з метою протидії Китаю. Відтак, країнам ЄС доведеться самостійно дбати про власну обороноздатність і, ймовірно, вони понесуть весь тягар відповідальності за захист України.
"Найбільш ймовірним" підсумком війни може стати так званий "озброєний нейтралітет" України. Йдеться про те, що Росія зобов'яжеться більше не нападати на Україну, а Україна відмовиться від членства в НАТО і розміщення іноземних військ та озброєнь на власній території. При цьому Київ, як вважає автор, має відхилити на переговорах вимогу росіян щодо обмеження розміру ЗСУ.
"Україна продемонструвала, що вона грізний противник, і її досвідчену, перевірену в боях армію можна зробити сильнішою і краще оснастити, тож Росії доведеться зважати на набагато сильнішого противника", — пише Менон.
Колишній очільник МЗС України Дмитро Кулеба не вірить у швидкий мир в Україні, про що обіцяв новообраний президент США Дональд Трамп. Ключовою причиною є існування величезних розбіжностей між Києвом та Москвою щодо умов завершення війни. Ексочільник МЗС також вважає помилкою розміщення в Україні миротворців європейських держав, оскільки, на його думку, кошти на їх утримання доцільніше було б скерувати на військові потреби ЗСУ.
Обраний американським народом президент Дональд Трамп тримає у рукаві запасний козир - він має цілий план "Б" на випадок, якщо російський правитель Володимир Путін не погодиться добровільно завершувати війну в Україні. Цей план, звісно, не передбачає 24-годинне завершення війни, але натякає на повний крах економіки РФ, яка повільно та впевнено скочуватиметься у прірву, наслідки якої відчують всі росіяни. Другим складником плану "Б" Трампа є максимальне нарощування військової допомоги Україні - аж до її подвоєння - та жорстке посилення санкцій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.