Американський глава каже, що удари США відкинули ядерні амбіції Тегерана, але не назавжди
Президент США Дональд Трамп продовжує коментувати нищівні удари по ядерних об'єктах Ірану. Американський глава каже, що США успішно їх знищили, відкинувши ядерні амбіції Тегерану. Водночас він не виключає, що Іран розпочне з початку свою ядерну програму. Щоправда, тепер, ймовірно, вже в іншому місці.
Таку заяву Трамп зробив у ході спілкування журналістами з нагоди Дня незалежності США 4 липня. Його слова цитує видання Reuters.
Американський лідер запевняє: США знищили ядерні об'єкти Ірану. Ядерну програму відкинуто. Щоправда, він допускає, що Іран так легко не відступиться від своїх ядерних амбіцій і почне будувати все "з нуля". Щоправда, тепер у якомусь іншому місці.
Трамп каже, що ймовірність відновлення ядерної програми Ірану в іншому місці він невдовзі планує обговорити з Ізраїлем. Переговори з прем'єром Біньяміном Нетаньягу у нього заплановані вже на понеділок, 7 липня.
"Я б сказав, що це (ядерну програму, - ред.) відсунуто назавжди. Я думаю, що їм доведеться почати на іншому місці. А якщо вони й почнуть, це буде проблема", - каже Трамп.
Президент Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати здійснили "дуже успішні атаки" на ядерні об'єкти Ірану, включаючи завод зі збагачення урану у Фордо. Об'єкти були знищені, а згодом Трамп закликав сторони конфлікту до укладення миру.
"Ми завершили нашу дуже успішну атаку на три ядерні об'єкти в Ірані, включаючи Фордо, Натанз та Ісфахан. Усі літаки зараз поза межами повітряного простору Ірану. Повне корисне навантаження бомб було скинуто на головну ціль, Фордо. Усі літаки безпечно повертаються додому", – написав Трамп у дописі у своїй соціальній мережі Truth Social за підсумками атаки.
Початкові оцінки бомбардувань свідчать про знищення об'єкта зі збагачення урану у Фордо, прихованого всередині гори. Удар було завдано бомбардувальниками B-2, які скинули шість 13-тонних бомб MOP (Massive Ordnance Penetrators), найбільших неядерних бомб в арсеналі США. Як повідомляв Fox News, у атаках на решту об'єктів було використано 30 крилатих ракет Tomahawk.
Агентство Reuters повідомляло, посилаючись на іранське інформаційне агентство Tasnim, що іранський чиновник підтвердив, що "частина ядерних об'єктів у Фордо була атакована ворожими авіаударами". У свою чергу, радник спікера парламенту Ірану написав у соціальних мережах, що Іран очікував атак на Фордо протягом кількох ночей, і що об'єкти були евакуйовані "давно", і що збитки не є незворотними.
Трамп, а також експерти, зазначили, що лише Сполучені Штати мають засоби для знищення підземних об'єктів Ірану, які є ключовими для його ядерної програми. За даними NYT, оцінки американської розвідки вказують на те, що нинішня кампанія бомбардувань Ізраїлю затримала ядерну програму Ірану лише приблизно на 6 місяців.
Цей напад став першим прямим ударом США по території Ірану після невдалої спроби врятувати американських заручників у посольстві США в Тегерані в 1980 році.