Іран вивіз збагачений уран із Фордоу до удару США — Reuters

Високопоставлені іранські джерела повідомили, що більшу частину високозбагаченого урану з об'єкта Фордоу вдалося вивезти перед американською атакою

уран, прапор Ірану, небезпечно
Фордоу постраждав під час атак США

Перед американськими авіаударами по Ірану велику частину високозбагаченого урану вивезли з підземного об’єкта у Фордоу. Крім того, зменшили й кількість персоналу — ймовірно, з міркувань безпеки.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на високопоставлені іранські джерела. За даними агенції, об’єкт Фордоу є другим за важливістю ядерним центром Ірану після Натанзу.

Обидва постраждали під час атаки США 22 червня 2025 року, коли Вашингтон завдавав удару по трьох ядерних об’єктах — у Фордо, Натанзі та Ісфахані.

Атака США на Іран

Для атаки США застосували бомбардувальники B-2 і ракети "Томагавк", використавши протибункерні боєприпаси. Усі американські літаки повернулись на бази.

Президент Дональд Трамп назвав операцію «військовим успіхом», який стане «історичним моментом» для США, Ізраїлю і світу. За його словами, Фордо більше немає. Прем’єр Ізраїлю Нетаньягу підтримав дії США, заявивши, що це змінить хід історії.

В Тегерані вважають, що удари США порушують статут ООН. Тим часом Вашингтон веде посилює заходи безпеки. Іранська Організація з атомної енергії заявила, що не припинятиме ядерну програму попри удари з боку США та Ізраїлю.

Водночас в Ємені заявили, що готові вступити у війну на Близькому Сході. Там налаштовані рішуче.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Слідкуй за нами у Viber

Image
Актуальні новини Коломиї у Viber. Підпишись 👇
Головна Актуально Україна на часі Youtube