Найкращим варіантом для американського президента є посилення тиску на експорт нафти та газу з Росії
Президент США Дональд Трамп заявив, що Америка може зробити "руйнівні" речі для російської економіки, щоб тиснути на Москву та змусити її прийняти мирну угоду з Україною. Водночас аналітики вважають, що є межа тому, що Трамп може зробити, намагаючись домовитися з РФ. Адже є нюанси щодо посилення санкцій проти російського енергетичного сектору на фоні оголошеної торгівельної війни.
Про це пише Newsweek. Експерти наголошують, що попри важкі економічні санкції з боку Заходу, російський правитель Володимир Путін веде повномасштабну війну в Україні вже три роки.
"Реакція Путіна у четвер на пропозицію про 30-денне припинення вогню довела, що Росію нелегко буде переграти, оскільки він чітко дав зрозуміти, що готовий до угоди лише за умови, що вона включатиме умови, на які Києву буде складно погодитися", - пише видання.
Аналітики вважають, що, ймовірно, найкращим варіантом є посилення тиску на експорт нафти та газу з Росії. А це - основне джерело доходів країни-агресорки, яке допомагає їй платити за війну.
"Якщо ви намагаєтеся досягти швидкого врегулювання конфлікту в Україні, це те, чого ви прагнете - продовження продажу [російських] енергоносіїв. Це єдине, що залишилося", - зауважила старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки Емілі Кілкріз.
Вона додала, що адміністрація Дональда Трампа може сумніватися щодо "повномасштабного підходу до енергетичних санкцій проти Росії, оскільки це може викликати додаткові потрясіння" під час зростання економічної невизначеності в країні через торгівельну політику президента.
"Президент Трамп прийшов до влади, пообіцявши знизити ціни на нафту вдвічі. Це підкреслює, наскільки тонку голку йому доводиться нанизувати у відносинах з Росією в енергетичній сфері. Я підозрюю, що вони будуть дуже обережними щодо санкцій, які можуть призвести до витіснення російських барелів з ринку", - сказав експерт з питань енергетики в Інституті Бейкера Університету Райса Марк Фінлі.
Водночас експерти з питань енергетики вважають, що посилення санкцій проти російського енергетичного сектору розлютить Росію. Крім того, це вимагатиме постійної співпраці з союзниками тоді, коли Трамп відкрито ворогує з Канадою, ЄС та іншими країнами через тарифи, зазначив Фінлі.
"Змусити союзників говорити в один голос з цього приводу буде складніше в наші дні", - додав експерт.
У Newsweek додали, що Трамп, ймовірно, визнав цю дилему у своїх словах, наголосивши, що США можуть вжити руйнівних заходів проти економіки РФ.
"У фінансовому сенсі ми можемо зробити речі, [які] дуже погані для Росії. Це було б руйнівно для Росії. Але я не хочу цього робити, тому що я хочу бачити мир", - зауважив він.
У виданні підкреслили, що умовна підтримка Путіним 30-денного припинення вогню показала, з якими викликами стикаються США та Україна, намагаючись переконати РФ закінчити війну. Російський правитель оголосив, що РФ, "безумовно, підтримує це". Однак Путін наголосив, що "є питання, які ми повинні обговорити", перш ніж РФ погодиться, зокрема, чи буде Україна продовжувати отримувати західну військову допомогу під час припинення вогню.
Путін 13 березня заявив, що Росія готова до припинення бойових дій на 30 діб. Водночас каже, що це перемир'я має бути частиною плану, який вестиме до довгострокового миру і "усуне причини поточної кризи".
"Ми також хочемо гарантій, що під час 30-денного перемир'я Україна не буде проводити мобілізацію, не буде проводити підготовку солдатів, і не буде отримувати зброю", - додав правитель РФ.
Він заявив, що російська армія "наступає майже скрізь", тому йому "незрозуміло, як вирішуватиметься ситуація на лінії зіткнення у разі перемир'я". Також заявив, що від ситуації на землі залежатимуть наступні кроки "щодо припинення конфлікту".