У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Міністр культури Ткаченко подав заяву про відставку з чинної посади
Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, якого давно не хочуть бачити на цій посаді, заявив, що написав заяву про свою відставку і здивувався словам президента щодо пошуку його заміни. Повідомив він про це увечері після опівночі сьогодні, 21 липня.
Про це Ткаченко повідомив в соцмережах. Причиною такого рішення міністр назвав "хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни".
"Приніс сьогодні ввечері прем’єру заяву про відставку, через хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни. Лише потім здивувався заяві президента щодо цього ж питання", - написав Ткаченко.
У своїй заяві Ткаченко додав, що культура є ключовим аспектом під час воєнного конфлікту, і кошти, вкладені у розвиток культури, не менш важливі, ніж ті, що спрямовуються на оборонні потреби, зокрема закупівлю дронів.
Заяві Ткаченко передувало звернення президента Володимира Зеленського до уряду з вимогою замінити Ткаченка на посаді міністра культури. Причиною лідер країни назвав спірні питання стосовно бюджетних видатків та закупівель відомства. Зокрема, Володимир Зеленський заявив, що у час війни максимум державної уваги й державних ресурсів має йти на оборону. Ткаченко заявив, що здивувався зверненням президента, де той попросив знайти йому заміну.
Олександра Ткаченка вимагають звільнити з посади міністра культури з кількох причин. З самого початку його роботи на цій посаді, він стикався з критикою.
Серед основних причин відзначається застій у розвитку культури та відсутність захисту культурної спадщини від російської агресії. Чинний міністр також став об'єктом критики за своє ставлення до злочинного рішення Держкіно щодо реорганізації "Довженко-центру".
Ще однією обговорюваною темою була відмова Олександра Ткаченка закрити музей Булгакова у Києві. Це рішення також зустрілося із критикою та обуренням з боку деяких громадських організацій та культурних діячів.
Весною 2023 року на сайті Кабінету Міністрів зареєстрували петицію, яка зібрала потрібну кількість голосів для звільнення Олександра Ткаченка з посади через неналежне виконання ним посадових обов'язків. Однак, на той момент Шмигаль не знайшов достатньо чітких підстав для прийняття такого рішення.
Нагадаємо, на "Книжковому арсеналі" 23 червня активісти вимагали відставки міністра. Таким чином вони відповіли прем'єру, який не знайшов підстав для звільнення Ткаченка. Також повідомлялося, що Мінкульт позбавив обеліск на честь міста-героя Києва охоронного статусу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.