Китайський власник соцмережі TikTok вирішив зупинити роботу в США через низку причин
Китайська соцмережа TikTok з 19 січня припинить роботу в США. Причиною стала федеральна заборона на його діяльність, яка набуде чинності саме 19 січня. Додаток стане недоступним для усіх користувачів зі Сполучених Штатів.
Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters із посиланням на власні джерела. Закон, який ухвалив Конгрес, передбачав заборону тільки на нові завантаження TikTok з магазинів додатків Apple та Google. На смартфонах, де ж соцмережа, вона могла б працювати ще деякий час.
Проте китайський власник TikTok вирішив зробити по-іншому. З 19 січня користувачі TikTok будуть бачити під час спроби увійти в застосунок спливаюче повідомлення із посиланням на сайт з інформацією про заборону відеохостингу. Також соцмережа дозволить користувачам за необхідності скачати свої дані.
Такий формат не вимагає тривалої підготовки та може бути швидко реалізований, сказало виданню джерело. Якщо пізніше в США скасують заборону на роботу TikTok, соцмережа відновить діяльність за доволі короткий час.
Весною, а саме 20 квітня 2024 року Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт, який передбачає можливість заборони соцмережі TikTok. Згодом, 24 квітня, цей закон підтримав Сенат, а президент США Джозеф Байден того ж дня його підписав. У рішенні щодо документа зазначено, що сам TikTok повинен бути проданий протягом дев'яти місяців будь-якій не китайській компанії. Заборона TikTok означатиме, що застосунок більше не отримуватиме оновлень, що ускладнить його використання в міру розвитку операційних систем і з часом зробить його застарілим.
7 травня соціальна мережа TikTok, яка належить китайській компанії ByteDance, подала позов до суду в США. Вона спробувала оскаржити закон, який прийняв Конгрес та підписав президент США Джозеф Байден. Невиконання цього закону може призвести до загальнонаціональної заборони соцмережі в США. TikTok заперечує, що китайський уряд має будь-який контроль над застосунком.
Вже у липні Міністерство юстиції США виступило з заявою, у котрій наполягає на виконанні квітневого закону, згідно з яким компанія ByteDance має продати американські активи TikTok. Мін'юст вважає соцмережу TikTok серйозною загрозою національній безпеці через доступ до великих обсягів персональних даних американців. Вважається, що Китай може таємно маніпулювати інформацією, яку американці споживають через TikTok.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.