Трамп вирішив захищати TikTok від санкцій США: зустрівся з директором

За даними джерел, Дональд Трамп висловив "теплі почуття" до популярної платформи

Трамп, TikTok
Трамп не зазначив, які механізми збирається застосувати, щоб уникнути заборони TikTok в США. Колаж: ілюстративний. Фото з відкритих джерел

Новообраний президент США Дональд Трамп зустрівся із Шоу Зі Чу, генеральним директором популярної соцмережі ТікТок. Зустріч відбулась на тлі повідомлень про блокування платформи у Сполучених Штатах Америки. Трамп заявив, що майбутня адміністрація Білого дому розглядає можливість "зберегти" популярний додаток перед "загрозою заборони". 

За даними джерел Financial Times, Трамп і Шоу зустрілись у понеділок, 16 грудня у маєтку новообраного президента Мар-а-Лаго, який знаходиться у штаті Флорида. Два анонімних джерела стверджують, що керівництво ТікТок "сподівається" на рішення Трампа щодо уникнення заборони додатку в США. У FT зазначили, що зустріч відбулась через невдачі компанії у судовій боротьбі з законом Америки. Зазначається, що Федеральний апеляційний суд США відхилив оскарження закону про заборону та запит на його призупинення до завершення розгляду у Верховному суді. 

"Якщо TikTok, який належить компанії ByteDance, не відокремиться від свого китайського власника, додаток може бути заблокований для 170 млн користувачів у США. Відповідний закон набирає чинності 19 січня — за день до інавгурації Трампа, як президента", - повідомляють у FT.

У виданні нагадали заяви Трампа про наміри "врятувати" платформу, щоб зберегти конкуренцію із популярною компанією Meta Марка Цукерберга, до якої відноситься Facebook. Зазначається, що Трамп раніше критикував Meta за нібито цензуру "правих голосів". Новообраний президент повторив ці наміри й під час зустрічі з Шоу, зазначивши, що він має "теплі почуття" до ТікТок. За даними джерел, Трамп посилався на популярність платформи серед молодих виборців, які є основною цільовою аудиторією застосунку.  

Однак Дональд Трамп не уточнив, які механізми він збирається застосувати, щоб уникнути заборони TikTok. Експерти вважають, що закон дозволяє додатку продовжити роботу, якщо Трамп визначить, що додаток більше не перебуває під китайським контролем. У виданні припускають, що Трамп може просто виступити з такою заявою. 

Також компанія зазначила позицію Трампа у своєму клопотанні до Верховного суду США з проханням тимчасово заблокувати дію закону. В заяві наголосили, що нова адміністрація США може призупинити виконання цього закону або пом'якшити його "найсуворіші наслідки".

"Це не відповідає інтересам жодної зі сторін, суспільства чи судів, щоб заборона набрала чинності лише для того, щоб нова адміністрація зупинила її виконання через кілька годин, днів чи тижнів", - йдеться в заяві представників ТікТок.

Нагадаємо, Федеральний апеляційний суд США у п'ятницю, 6 грудня, підтримав закон, який зобов’язує китайську компанію ByteDance продати свій популярний застосунок TikTok до наступного року. В інакшому випадку соцмережу заборонять у США.

Заборона ТікТок в США

Весною, а саме 20 квітня 2024 року Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт, який передбачає можливість заборони соцмережі TikTok. Згодом, 24 квітня, цей закон підтримав Сенат, а президент США Джозеф Байден того ж дня його підписав. У рішенні щодо документа зазначено, що сам TikTok повинен бути проданий протягом дев'яти місяців будь-якій не китайській компанії. Заборона TikTok означатиме, що застосунок більше не отримуватиме оновлень, що ускладнить його використання в міру розвитку операційних систем і з часом зробить його застарілим.

7 травня соціальна мережа TikTok, яка належить китайській компанії ByteDance, подала позов до суду в США. Вона спробувала оскаржити закон, який прийняв Конгрес та підписав президент США Джозеф Байден. Невиконання цього закону може призвести до загальнонаціональної заборони соцмережі в США. TikTok заперечує, що китайський уряд має будь-який контроль над застосунком.

Вже у липні Міністерство юстиції США виступило з заявою, у котрій наполягає на виконанні квітневого закону, згідно з яким компанія ByteDance має продати американські активи TikTok. Мін'юст вважає соцмережу TikTok серйозною загрозою національній безпеці через доступ до великих обсягів персональних даних американців. Вважається, що Китай може таємно маніпулювати інформацією, яку американці споживають через TikTok.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube