The New York Times подала позов проти OpenAI та Microsoft: моделі ШІ конкурують з виданням

Предметом суперечки стало використання інформаційних продуктів для навчання нейромереж

The New York Times буде судитися з ШІ
The New York Times відкрило новий фронт юридичної боротьби проти штучного інтелекту

Американське видання The New York Times розпочало судовий процес проти технологічних гігантів OpenAI та Microsoft. Їх звинувачують у порушенні авторських прав через несанкціоноване використання технологій штучного інтелекту (ШІ). За заявою видання, мільйони статей NYT використовуються для навчання автоматизованих чат-ботів, які тепер конкурують із самим виданням, використовуючи його контент як джерело інформації.

Про це йдеться в повідомленні на сайті видання. У судовому заяві вказано, що великі мовні моделі (LLM) OpenAI та Microsoft, зокрема ChatGPT та Copilot, можуть генерувати вихідні дані, які точно відтворюють контент NYT. Цим самим порушуючи його стиль і завдаючи шкоди відносинам видання з читачами. NYT вимагає знищення всіх моделей чат-ботів та навчальних даних, що використовують його матеріали. А також визначає суму багатомільярдної компенсації за завдані збитки.

Це не перший випадок подання позову проти OpenAI та Microsoft. Раніше група авторів приєдналася до судового процесу, обвинувачуючи компанії в незаконному використанні книг для навчання моделей, зокрема ChatGPT. Лауреати Пулітцерівської премії вказали на те, що їхні авторські права порушено, і вимагають справедливої компенсації за використання їхньої праці без дозволу.

У відповідь на обвинувачення, адвокати OpenAI та Microsoft стверджують, що їхні технології використовують широкий спектр даних для навчання і не порушують закони про авторські права. Судовий процес обіцяє стати важливим етапом у визначенні відповідальності за використання штучного інтелекту в області навчання.

Яке використовують ШІ у світі: чи є незаконні схеми

Дослідники, використовуючи штучний інтелект, розкривають та читають слова на стародавньому сувої. Сувій, колись власність Цезаря, горів під час виверження вулкану Везувій, а тепер належить Інституту Франції. Обіцяли винагороду тим, хто розшифрує папірус, інвестори із Силіконової долини. Знавці ШІ з університету Кентуккі також використовують тисячі рентгенівських зображень та програму ШІ для читання літер у сувоях. Зокрема, вони виявили слово πορφύραc, що перекладається як "пурпурний".

В Україні Мінцифри створило безоплатний освітній серіал для платформи Дія.Освіта, який допоможе опанувати штучний інтелект ChatGPT та навчить правильно використовувати його. Також відомо, що компанія OpenAI веде розширені переговори з колишнім дизайнером Apple Джоні Айвом та генеральним директором компанії SoftBank Масайосі Соном про створення першого гаджета зі штучним інтелектом

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube